1. Haberler
  2. Gündem
  3. Çalışanlarımız korkmasın; kimse işsiz kalmayacak

Çalışanlarımız korkmasın; kimse işsiz kalmayacak

featured
Pegasus CEO'su Mehmet Nane

Pegasus Havayolları Genel Müdürü Mehmet Nane, küresel salgın ile ilgili herkes gibi süreci takip ettiklerini söyledi. Nane, umutlu olduklarını ve sorunların üstesinden gelerek en kısa sürede uçuşlara yeniden başlamayı beklediklerini açıkladı. Pegasus çalışanlarına 4,5 dakikalık bir video gönderdiğini anlatan Nane, hiç kimsenin bu süreçte işsiz kalmayacağını, kısa süreli ödenek için gerekli başvuruyu yaptıklarını ve sonuç beklediklerini duyurdu.

Pegasus Havayolları Genel Müdürü Mehmet Nane, Boarding Info YouTube kanalında katıldığı yayında birbirinden ilginç açıklamalara imza attı.

Küresel salgın ile nasıl mücadele ettikleri ve aldıkları önlemleri açıklayan Nane, adeta yılan hikayesine dönen Sabiha Gökçen Havalimanı’nın ikinci pistinde son durum ve 5 Şubat’ta yaşanan uçak kazasına dair de bilinmeyenleri aktardı.

SÜRECİ TAKİP EDİYORUZ UMUTLUYUZ

Küresel salgın ile ilgili herkes gibi süreci takip ettiklerini açıklayan Mehmet Nane, umutlu olduklarını ve sorunların üstesinden gelerek en kısa sürede uçuşlara yeniden başlamayı beklediklerini açıkladı.

Pegasus’un filosunda 84 uçağı olduğunu ve bunların 2 adedinin Lessorlara iade sürecinde olduğunu belirten Nane, filodaki 82 uçağın 2’sinin yurt dışında bakımda, geri kalanlarının ise yurt içinde park pozisyonunda beklediğini söyledi. 62 uçağın Sabiha Gökçen’de kalanların ise İzmir, Ankara, Adana, Antalya’da beklediği bilgisini verdi.

ÇALIŞANLARIMIZ KORKMASIN!

Tüm personele gönderdiği 4,5 dakikalık bir videoyla durumu özetlediğini ve çalışanlarının hiçbir endişe taşımadığını ifade eden Nane, hiç kimsenin bu süreçte işsiz kalmayacağını, kısa süreli ödenek için gerekli başvuruyu yaptıklarını ve sonuç beklediklerini duyurdu.

BEN VE YÖNETİCİLER 3 AY MAAŞ ALMAYACAK

Kendisinin önerisiyle direktör ve üstü pozisyonlardaki tüm icra kurulu üyelerinin 3 ay maaş almadan çalışacaklarını da ilk kez açıkladı.

İç hatlarda uçuşların sadece THY tarafından yapılması konusunda bir kırgınlıkları olmadığını ve olamayacağını belirten Nane, ‘devletimiz ne zaman göreve çağırırsa koşmaya hazırız’ dedi. Mehmet Nane salgın kriziyle mücadelede  devletten herhangi bir beklenti ve taleplerinin olup olmadığı sorusuna ise ‘devletten tek isteğimiz, onaylanmış kredilerimizin kullanımını onaylamasıdır’ şeklinde cevap verdi.

Pilot yetiştirme programının aksamadan devam edeceğini ve uçakların filoya katılma süreçlerinde bir aksama öngörmediklerini belirten Nane, geleceğe umutla baktıklarının altını çizdi.

SABİHA GÖKÇEN’DE İKİNCİ PİST KASIM 2020’DE

Sabiha Gökçen’de ikinci pistin Kasım 2020’de açılacağını belirten Mehmet Nane, bu sürede devletin, havalimanı işletmecisi ve pisti inşa eden şirketin açıklamalarının tutarlı olduğunu ve sorgulamadıklarını belirtti. Pist açıldıktan sonra tüm tartışmaların unutulacağını düşündüğünü söyledi.

Salgın nedeniyle kapanan Sabiha Gökçen’de pistin bakımlarının gerçekleştirildiğini anlatan Nane, bu süreç fırsata çevrildi Kasım ayında iki aktif pistle operasyonların devam etmesini bekliyoruz dedi.

KAZA İLE İLGİLİ KONUŞANLARIN YÜZLERİ KIZARACAK!

Son 2 yılda 3 kaza-kırım olayı yaşandığının hatırlatılması üzerine Nane, bu kazaların tekrarlanmaması için gerekli tüm önlemlerin alındığını belirtti. Son yaşanan kaza sonrası kendilerine çok haksız eleştiriler yapıldığını ve hep sustuklarını anlatan Mehmet Nane, kazanın resmi raporu çıktığında kendilerinin konuşacağını ve o günü beklediğini açıkladı. Kaza sonrası bilgisiz şekilde konuşup kamuoyunu yanıltan herkesin yüzünün kızaracağını anlattı.

PİLOTA BİZ SAHİP ÇIKTIK!

Kaza sonrası kaptan pilotun tutuklanmasına şaşırdığını söyleyen Mehmet Nane, sürecin tutuksuz yargılanma şekline evrilmesinden memnuniyet duyduklarını söyledi. Pilota hiçbir sendika ve kuruluşun değil sadece kendilerinin sahip çıktığını açıkladı. İkinci pilotun beyninde tümör bulunduğu haberlerini de doğruladı. Her iki pilotun da sağlık ve adli süreçlerini yakından takip ettiklerini açıkladı.

Kaynak: Boarding Info

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Çalışanlarımız korkmasın; kimse işsiz kalmayacak
Yorum Yap