Brüksel Havalimanı’nda büyük grev.. Seferlerin yüzde 40’ı iptal edildi… 200 uçuşu etkiledi

featured

Enerji fiyatlarının artması ve hayat pahalılığı nedeniyle ülke genelinde yapılacak grevin yol açabileceği aksaklıkların önüne geçmek için Brüksel Havalimanı‘ndan 9 Kasım’da gerçekleştirilecek birçok uçuş iptal edildi.

Enerji fiyatlarının artması ve hayat pahalılığı nedeniyle ülke genelinde yapılacak grevin yol açabileceği aksaklıkların önüne geçmek için Brüksel Havalimanı’ndan 9 Kasım’da gerçekleştirilecek birçok uçuş iptal edildi.

Brüksel Havalimanı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, genel grev nedeniyle ulaşımın ciddi ölçüde aksaması beklendiği için uçuşların yaklaşık yüzde 40’ı iptal edildi.

Kaostan kaçınmak için ek önlemlerin gerekli olup olmadığı konusunda hava yolları ile görüşmeler devam ediyor. Etkilenen yolcular, hava yolları tarafından kişisel olarak bilgilendirilecek. Seyahat edebilecek yolcuların ise yanlarına sadece el bagajı almaları öneriliyor.

Belçika İstatistik Kurumunun (Statbel), 28 Ekim’de yayımladığı verilere göre, ülkede ekimde 1 yıl öncesine kıyasla doğal gaz fiyatı yüzde 130,6, elektrik fiyatı ise yüzde 84,7 arttı. Ülkede enflasyon, yüzde 12,27 ile 1975 yılından beri ölçülen en yüksek seviyeye ulaştı.

9 Kasım’da Belçika’da sendikalar enerji krizi ve hayat pahalılığını protesto etmek için ülke genelinde eylem yapacak. Sendikalar, gaz ve elektrik için bir tavan fiyat ve ücret standardı getirilmesi gibi hukuki değişiklikler talep ediyor.

SAS’ın Stockholm, Kopenhagen ve Oslo seferleri de iptal edilen uçuşlardan etkilenecek. SAS Norveç basın müdürü Tonje Sund, Dagbladet’e yaptığı açıklamada SAS uçuşlarının altısının grevden etkileneceğini söyledi.

200 uçuşu etkileyecek

Arlanda’ya iki gidiş/dönüş ve Kopenhag’a bir gidiş/dönüş seferi iptal edilecek. SAS uçuşlarının iptali nedeniyle, yaklaşık 250 yolcunun etkileneceği belirtildi. Tonje Sund, İptal olan uçuşlar mevcut en iyi seçeneğe göre yeniden rezerve edildiler dedi. SAS’ın ayrıca Oslo’ya bir ve Kopenhag’dan Çarşamba günü planlandığı gibi gerçekleşecek iki dönüş uçuşu var. Sözcü Nathalie Pierard, Grevden toplamda 200’den fazla uçuş etkileniyor. Şu anda kaç yolcunun etkilendiği belli değil. Eylül ayında her uçuşta ortalama 130 yolcu vardı ifadeleri kullandı.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Brüksel Havalimanı’nda büyük grev.. Seferlerin yüzde 40’ı iptal edildi… 200 uçuşu etkiledi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir