BORA’nın ardından ATMACA testte

featured
Bora füzesi Noktasal hassasiyetle 280 kilometreden hedefi başarıyla vurmuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 12 Aralık’ta Türk Savunma Sanayii Zirvesi’nde denemelerin başladığını belirttiği yerli hava savunma sistemlerinde hareketli günler yaşanıyor. Savunma Sanayi Müsteşarlığı, noktasal hassasiyetle 280 kilometreden hedefi başarıyla vuran Bora füzesinin ardından bugün de Atmaca füzesini test etti. Testlerle ilgili görüntüler Savunma Sanayi Müsteşarlığı tarafından basına verildi.

BORA 280 KM’DEN VURDU

Türkiye’nin ilk uzun menzilli füzesi olan Bora, önceki gün başarılı testlerine bir yenisini daha eklemişti. Noktasal hassasiyetle 280 kilometreden hedefi başarıyla vuran Bora füzesinin görüntülerini Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir twitter hesabından paylaşmıştı.

TÜRKİYE’NİN İLK DENİZ FÜZESİ

Bora’nın ardından bugün de Atmaca testlere başladı. Savunma Sanayi Başkanlığı(SSB), Atmaca füzesini Sinop’ta bugün test etti. Füze test atışının yapıldığı bölgede Sinop Emniyet Müdürlüğü geniş çaplı güvenlik önlemleri aldı. Atışın yapıldığı saatlerde bölgeye giriş ve çıkışlar polis tarafından kapatıldı. Aynı zamanda balıkçıların denize açılmasına da izin verilmedi. Atmaca, Türkiye’nin ilk deniz füzesi olma özelliğini de taşıyor.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
BORA’nın ardından ATMACA testte

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir