Boeing Ceo’su açıkladı; 100 yıllık güveni koruyacağız

Boeing CEO’su Dennis Muilenburg
Boeing CEO’su Dennis Muilenburg

Amerikalı uçak üreticisi Boeing’in Ceo’su Dennis Muilenburg, kamuoyuna ve sektöre yönelik açıklama yaptı. Muilenburg 737 MAX’ler ilgili güncellemelerin kısa süre içerisinde yayınlacağını da açıkladı. Muilenburg, “737 MAX yazılım güncellemesi ve pilot eğitim programını çok yakında açıklayacağız” dedi.

LION AIR VE ETİYOPYA HAVAYOLLARI İLE YAKIN TEMASTAYIZ

Muilenburg geçtiğimiz Ekim ayında meydana gelen Lion Air 610 sefer sayılı uçak kazasından bu yana, hem Lion Air hem Etiyopya Havayolları kazaları ile ilgili,  ABD Federal Havacılık İdaresi, Ulaştırma Bakanlığı ve Ulusal Ulaştırma Güvenliği Kurulu ile tam bir işbirliği içinde çalıştıklarını ifade etti.

BOEING’İN KAZANDIĞI GÜVENİ KORUYACAĞIZ

Muilenburg şunları söyledi: “Görevimiz, insanları birbirine kavuşturmak, dünyamızı ve sonsuz uzayı keşfetmek, uzay ve havacılık hayalleri olan ve bunları gerçekleştirecek yeni nesillere ilham vermektir. Bu görevi ancak değerlerimizi koruyarak ve her an sorumluluğumuzun bilincinde olarak başarabiliriz. Emniyet bizim için işte bu anlamı taşımaktadır. Boeing’in 100 yılı aşan tecrübesi ile kazandığı güveni korumak için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz.

KOKPİT SES VE UÇUŞ VERİ KAYIT CİHAZLARI İNCELENİYOR

Etiyopya Havayolları kazası ile ilgili olarak, kokpit ses ve uçuş veri kayıt cihazlarından elde edilen bilgiyi incelemek ve değerlendirmek üzere yürütülen geniş kapsamlı çalışmalar hızla devam etmektedir. Ekibimiz, ilk günden bu yana soruşturmayı desteklemek ve teknik uzmanlık sağlamak üzere soruşturma ekipleri ile birlikte sahada görev yapmaktadır. Etiyopya kazasına ilişkin detaylı bilgilerin kamuoyu ile ne zaman ve nasıl paylaşılacağına dair yetkili merci, Etiyopya Kaza Soruşturma Kurumudur.”

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Boeing Ceo’su açıkladı; 100 yıllık güveni koruyacağız

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir