Bir ülke daha ATAK helikopteri almak için sırada… Nijerya’dan ATAK onayı

Nijerya Hava Kuvvetleri’nin ihtiyaçları kapsamında alınacak olan 6 adet T129 taarruz helikopteri için ek ödeme yapılacak.

featured

Nijerya Cumhurbaşkanı Buhari tarafından sunulan 2023 bütçe teklifine göre alınacak T129 helikopterleri için ek ödeme yapılacak.

2023 bütçe teklifinde yer alıyor

Nijerya Cumhurbaşkanı Buhari tarafından sunulan 2023 bütçe teklifinde, Nijerya Hava Kuvvetleri’nin ihtiyaçları kapsamında alınacak olan 6 adet T129 taarruz helikopteri için ek ödeme yapılacak. Nijerya Hava Kuvvetleri’nin ihtiyaçları kapsamında İtalyan yapımları Agusta Westland AW109 genel maksat helikopteri ve Alenia Aermacchi M-346 Master hafif saldırı uçağı ile Rus yapımı Mil Mi-24 saldırı helikopteri de tedarik ediliyor.

Nijerya’ya da altı adet T129 ATAK

Ekim 2021’de Türkiye ile Nijerya arasında yapılan Savunma Sanayii İş Birliği Anlaşması, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Nijerya ziyareti esnasında imzalandı. Yapılan anlaşmaya göre Türkiye, Nijerya’ya 6 adet T129 ATAK helikopteri ihraç edecek.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, Filipinler’den sonra yakın zamanda Nijerya’ya T129 Atak taarruz helikopteri ihracatı gerçekleştirileceğini söylemişti. Nijerya’ya da altı adet T129 ATAK ihracatı gerçekleştirileceği ifade ediliyor. (DefenceTurk)

1
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Bir ülke daha ATAK helikopteri almak için sırada… Nijerya’dan ATAK onayı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir