Bir sandviç yüzünden 32 bin TL ceza yedi! İşsiz kadın ne yapacağını şaşırdı

Jessica Lee adlı genç kız sosyal medya platformu TikTok'ta anlattığı bir olayla herkesi şaşırttı. Lee, bir sandviç yüzünden yaklaşık 32 bin 500 TL para cezası aldığını açıkladı.

featured

Avustralyalı Jessica Lee, bir sandviç yüzünden aldığı 2 bin 664 Avustralya doları yani yaklaşık 32 bin 500 TL para cezasını sosyal medya platformu TikTok’tan takipçileriyle paylaştı. Perth’te yaşayan Lee, geçtiğimiz haftalarda Singapur’dan Avustralya’ya sandviçiyle döndükten sonra yaşadıklarını anlattı.

Lee, 30 santimetre uzunluğundaki sandviçi Singapur Havalimanı’ndaki gümrük işlemlerinden sonra aldığını, yarısını yediğini kalanını ise uçuş için sakladığını söyledi.

Fakat uçuşta sandviçin geri kalanını yemeyen Lee sandviçteki tavuk ve marulu beyan etmediği için Avustralya gümrük memurları tarafından yakalandı. Lee, videosunda şu anda işsiz olduğu ve kira ödemekte zorlandığı için, bu basit hatanın mümkün olan en kötü zamanda yaşandığını söyledi.

Hatasını kabul eden Lee, yine de bir tavuk ve marul yüzünden bu kadar para cezasına çarptırılmasına şu sözlerle sitem etti:

”Bu benim hatam ama 11 saatlik uçuştan sonra acıkmış bir kız olarak, Singapur Havalimanı’ndaki dükkandan 30 santimetrelik bir sandviç satın aldım. İkinci uçuşumdan önce 15 santimlik kısmını yedim, sonra diğer 15 santimi de uçuş sırasında yemek için sakladım ki yetkililer bunu gayet kabul ediyordu. Yaptığımız basit beyanın kabin bagajı ve valizler için olduğunu düşündüm, bu yüzden tavuğu ve marulu işaretlemedim. Tavuk ve marul!”

FAST FOOD DEVİNDEN SÜRPRİZ

Cezayı ödemek için yalnızca 28 günü olduğunu belirten Lee, bu cezanın kendisini oldukça zorlayacağını işten yeni ayrıldığını ve kirasını ödemek zorunda olduğunu söyledi. Son TikTok paylaşımında ise olaydan sonra uçak içine getirdiği sandviçi aldığı fast food devinden şaşırtıcı bir hediye aldığını, kendisine para cezasıyla aynı değerde bir hediye kartı verildiğini söyledi.

Öte yandan Avustralya Tarım, Balıkçılık ve Ormancılık Bakanlığı, kısıtlanan malları beyan etmeyerek Biyogüvenlik Yasası’nı çiğneyen yolculara para cezası kesiyor. Lee, Gelen Yolcu Kartı’nda sandviçini beyan etmemesi nedeniyle yasayı ihlal etmiş sayıldı. Bazen yabancı yolculara yalnızca uyarı veriliyor fakat Lee dil engeli olmadığı için para cezasını ödemek zorunda kalacağını söyledi.

1
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
2
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Bir sandviç yüzünden 32 bin TL ceza yedi! İşsiz kadın ne yapacağını şaşırdı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir