Türk Hava Yolları

Bilal Ekşi’den personele mesaj; Başaracağız

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, personele bir mesaj gönderdi.

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, personele bir mesaj gönderdi.

Ekşi’nn mesajı:

Sevgili Çalışma Arkadaşlarım, (ENGLISH VERSION FOLLOWS)

Yeni bir döneme giriyoruz.

Korona virüs salgını sebebi ile alınan kararlar ve küresel seyahat sınırlamaları havacılığın, tarihinde görülmemiş ölçüde ciddi bir krizle karşılaşmasına neden oldu. “Havacılığın Kıyameti” tanımıyla adlandırılabilecek bir süreci tüm dünya ile birlikte yaşıyoruz.

Bu krizi doğru anlamak ve süreci hep beraber yürütmek zorundayız. Uçuşların nerdeyse durduğu bu günlerde, tüm çalışanlarımızın işlerini korumak için kısmi çalışma uygulamasına geçtik. Kısmi çalışma ile çalışanlarımızın iş akitleri devam etmekte ve çalışma süreleri ile uyumlu olarak belli bir ücretleri garanti altına alınmakta. Sağlık güvenceleri ise devam etmekte.

BAĞLANTILI HABER:   İlker Aycı: İki yıl personel çıkarmayacağız

Bu süre zarfında özellikle kargo organizasyonumuz tüm gücü ile, uçuş ekiplerimiz ve operasyon birimlerimiz ise iş yüklerine bağlı olarak fiili çalışmalarını yürütüyorlar. Kendilerine hassaten teşekkür ediyorum ve kolaylıklar diliyorum. Diğer çalışma arkadaşlarımız ise kendilerine tebliğ edilen esaslar dahilinde ofisinden veya evinden çalışmaya devam edecekler.

Ben inanıyorum ki içinde bulunduğumuz bu zor şartlar, çalışma günü ya da mesai ücreti hesabı yapılacak günler değil. Seferberlik ruhu ile “ben ne yapabilirim” demeli ve bu doğrultuda düşünmeliyiz. Bu zor günler, elimizden geldiğince fedakarlık yapmak günüdür. Tüm çalışma arkadaşlarımın bu ruhta olduğunu biliyor, her birinize samimi teşekkürlerimi iletiyorum.

Kısmi çalışma ile ilgili uygulamalar, Genel Müdür dahil tüm personelimizi kapsıyor. Yönetim Kurulumuz da 3 ay boyunca Yönetim Kurulu ücretlerini almayacağını deklere etti. Hepimiz bu süreci güçlü bir aile olarak beraber yaşayacağız ve üstesinden geleceğiz.

BAĞLANTILI HABER:   THY'nin '19 Mayıs Uçuşu' Başladı

Başaracağız.

Zorunlu olmadıkça lütfen evde kalın. Ailenizle, sosyal çevrenizle ve iş arkadaşlarınızla teknoloji altyapısı ile irtibat kurun. Birbirinize destek olun. Evde geçirdiğiniz sürede kendinizi geliştirin. Eksik olan eğitimleriniz varsa elektronik sistemler üzerinden lütfen tamamlayın.

Gökyüzünün tekrar uçaklarımız ile dolacağı günler uzak değil. İnanıyoruz. Hep beraber başaracağız. Çok daha güçlü döneceğiz. Moralınız yüksek inancınız sağlam olsun.

Bu aile başaracak.

Hepinize sağlıklı günler dilerim.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı