BAYRAKTAR – Yetenekli casus

featured

Hava Haber – Özel

Yazılımı, tasarımı ve mühendislik çalışmaları tamamıyla özgün olan Bayraktar İHA, Denizkurdu-2015 Tatbikatı’na katılarak yer istasyonuna 150 km uzaktan görüntü gönderdi. 630 kg kalkış ağırlığıyla ANKA’dan hayli hafif olan Bayraktar, şimdilik yalnızca 55 kg faydalı yük taşıyabiliyor. Baykar Makina, ürettiği casus uçakların silahlı sürümünü yapmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Baykar, Jandarma Genel Komutanlığı tarafından kullanılmak üzere 6 “Silahlı Bayraktar TB2” insansız hava aracı ve 3 yer kontrol istasyonu daha teslim etti. Jandarma envanterindeki SİHA sayısı 18’e yükseldi. Güvenlik güçlerinin envanterindeki silahlı ve keşif amaçlı Bayraktar TB2 sayısı da 58’e ulaştı ( Baykar – Hava Haber )

58 TANESİ GÖKLERDE

2018 yılına geldiğinde Baykar Makina, silahlı ve silahsız insansız hava araçlarında öncü firmalardan biri haline geldi. Silahlı Bayraktar, Türkiye’nin Fırat Kalkanı ve Zeytindalı harekatından büyük rol oynadı. Yurt içi ve yurt dışı operasyonlarda aktif olarak görev yapan SİHA’lar, TSK’nın yanı sıra emniyet ve Jandarma envaretinde de yer alıyor. Bu hafta 6 SİHA daha Jandarma filosuna katıldı. Bu sayı ile Jandarma’daki SİHA sayısı 18’e yükseldi. Baykar Makina’nın ürettiği Bayraktar TB2 sayısı ise 58’e ulaştı.

SİHA NE YAPIYOR

İnsansız Hava Araçları (İHA) ve Silahlı İnsansız Hava araçları (SİHA) ülkelerin sahip olmak istedikleri çok kritik hava araçlarındandır. Bu İHA VE SİHA sistemleri sayesinde hem keşif – gözetleme hem de taarruz yapabiliyor. Kolluk kuvvetlerinin riskli bölgeye girmeden bölgenin İHA’lar tarafından taranması, lazer işaretlemelerinin yapılması ve koordinat bilgilerinin paylaşılması kolluk kuvvetlerine büyük avantaj sağlıyor. Bu sebeple İHA’ların ülke envanterinde bulunması caydırıcılık açısından oldukça büyük bir öneme sahip.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
BAYRAKTAR – Yetenekli casus

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir