Savunma Sanayi

Bayraktar yayınladı; Doğu Akdeniz’de havadan takip

Amerika, Avrupa Birliği, Güney Kıbrıs Rum Kesimi ve Yunanistan’ın Doğu Akdeniz’deki etkinliğine karşı Türkiye haklarını korumak için tarihinin en kapsamlı sondaj faaliyetlerini yürütüyor

Amerika, Avrupa Birliği, Güney Kıbrıs Rum Kesimi ve Yunanistan’ın Doğu Akdeniz’deki etkinliğine karşı Türkiye haklarını korumak için tarihinin en kapsamlı sondaj faaliyetlerini yürütüyor. Bu kapsamda 4 gemi ile Doğu Akdeniz sismik arama ve sondaj faaliyetlerini yürüten gemilerimizin güvenliğini Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait unsurlar sağlıyor.

HAVADAN VE DENİZDE NÖBETTEYİZ

Havadan da bölgeyi kontrol altında tutan Türkiye, olası tehdit ve saldırılara karşı tüm hazırlıklarını tamamladı. Gemilerimize Fırkateyn, Korvet ve Hücumbotlar eşlik ediyor. Girne açıklarında ise denizaltılarımız olası bir saldırıya karşı nöbette.

GEMİLERE FIRKATEYN, KORVET VE
HÜCUMBOTLAR EŞLİK EDİYOR

Milli Savunma Bakanlığı, Bayraktar TB2’den gelen görüntüleri paylaştı. Mesajda ise şu ifadelere yer verildi: “Deniz Kuvvetleri Komutanlığımız, Doğu Akdeniz’de sondaj çalışması yapan gemilerimize; havadan “BAYRAKTAR TB-2 İHA , Deniz Karakol Uçağı ve Deniz Helikopterleri”, suüstünden “Fırkateyn, Korvet ve Hücumbotlar”, sualtından “Denizaltılar” ile sürekli ve kesintisiz refakat ediyor.”

kaynak: havahaber.com

Etiketler

Hava Haber

Türkiye ve Dünya'daki tüm havacılık haberleri ile savunma sanayindeki gelişmeler bu portalda.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı