Bayraktar, milli İHA’ların serüvenini anlattı: TSK’dan bir telefon geldi

featured

Baykar Makine Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Bayraktar TB2 İHA/SİHA’ların Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) katılmasıyla ilgili bir anısını sosyal medya hesabından paylaştı. İHA’ların askeri birlikte eğitimleri devam ederken Kara Kuvvetleri Komutanlığı’ndan gelen bir telefonla harekete geçtiklerini aktaran Bayraktar, tüm ekibin gönüllü olarak hemen Batman’a hareket ettiğini belirtti.

Bayraktar o anları yaşananları böyle anlattı:

ÇORLU’DA HAZIR OLUR MUSUNUZ?

“İHA’larımız TSK envanterine girmiş ve Trakya’da askeri birlikte eğitimleri devam etmektedir. Terör yeniden alevlenmiştir. Kara Kvt.’lerinden telefon gelir; “24 saat içinde hava kargoyla nakledilmek üzere acilen Çorlu Hava Birliği’nde hazır olur musunuz?

BÖYLE BAŞLADI

O anda İHA eğitim uçuşundadır. Bayram yakın olmasına rağmen bayramı da Batman’da geçirmek üzere tüm ekip gönüllü olur. Onlarca TIR’lık malzeme paketlenir, en az 6 ay sürecek bir eğitim/görev için Batman’a nakli olur. Milli İHA’ların ilk görev uçuşu kısa bir süre sonra yapılır.”  2015 yılından bugüne Türk Güvenlik güçlerinin envanterlerine 75 adet Bayraktar TB2 İHA/SİHA girdi.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Bayraktar, milli İHA’ların serüvenini anlattı: TSK’dan bir telefon geldi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir