BAYKAR, Ukrayna’da 100 milyon dolarlık yatırımı hayata geçiriyor

BAYKAR Genel Müdürü Haluk Bayraktar, Ukrayna'da gerçekleştirdikleri yatırımlar ve Ukrayna'daki çalışmaları hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

featured

BAYKAR Genel Müdürü Haluk Bayraktar, Ukrayna’da gerçekleştirdikleri yatırımlar ve Ukrayna’daki çalışmaları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bayraktar, “Ukrayna’da üç ana yatırım alanımız bulunuyor. Bunlardan ilki fabrika yatırımıdır. Ayrıca bir servis merkezimiz ve merkez ofisimiz bulunmakta. Toplamda yaklaşık 100 milyon dolarlık bir yatırımı hayata geçiriyoruz. İnşaat süreci başlamış durumda ve yaklaşık 1.5 yıl sürecek. Bu projede en az 300 kişiye istihdam sağlamayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Bayraktar, Ukrayna’nın benzersiz motor üretim teknolojilerine sahip olmasının, Türkiye’nin de insansız hava araçları konusundaki yetenekleriyle birleşerek, karşılıklı fayda sağlayacak bir üretim süreci oluşturduğuna dikkat çekti.

“Savaş, İHA’ların savaşına döndü”

Bayraktar, “Mevcut savaş insansız hava araçlarının savaşı haline gelmiştir ve Ukrayna, uygulaması zor olsa da, özellikle çeşitli uçak türlerinin kullanımı nedeniyle bu konuda bazı avantajlara sahiptir. Teknoloji kullanımında ordunun geri bildirimi bu koşullar altında özellikle önemlidir. Bu nedenle Ukrayna’da kullanılan Bayraktar’lar bir dizi benzersiz sistemle donatılmıştır” dedi.

Bayraktar ayrıca, “Amacımız sadece gelir ya da kar maksimizasyonu değil. Sizin yanınızdayız ve özgürlük, bağımsızlık ve egemenlik için verdiğiniz mücadeleye derin bir saygı duyuyoruz,” şeklinde konuştu.

BAYKAR’ın Ukrayna’ya yardımları

Ayrıca, Baykar’ın yanı sıra Ukrayna ve Polonya’dan gelen 106 milyon dolarlık bağışın, radar sistemleri satın almak için kullanıldığını ve bu sistemlerin savaş alanında önemli sonuçlar doğurduğunu belirtti.

Bayraktar, Baykar’ın aynı zamanda çeşitli insani yardım projelerini de hayata geçirdiğini, bu kapsamda insani yardım malzemeleri gönderdiklerini ve Ukraynalı çocuklar için bir kamp düzenlediklerini sözlerine ekledi.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
BAYKAR, Ukrayna’da 100 milyon dolarlık yatırımı hayata geçiriyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir