Bakan Turhan’dan Dünya Sivil Havacılık Günü mesajı

featured

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, 7 Aralık Dünya Sivil Havacılık Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

İşte Bakan Turhan’ın Dünya Sivil Havacılık Günü mesajı;
Türkiye’nin de kurucu üyesi olduğu Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü’nün (ICAO) kuruluş günü olan 7 Aralık’ı, 26 yıldan bu yana Dünya Sivil Havacılık Günü olarak kutluyoruz. Başta Türk Sivil Havacılığına emek veren, katkı koyan çalışma arkadaşlarımız olmak üzere tüm dünya havacılarının gününü kutluyor, başarılar diliyorum.

Ulaşım, her insan için önemli ve vazgeçilmez bir unsur. Bu nedenle ülkelerin ulaşımda en iyi standartları yakalaması gerekiyor. Ülkemiz 16 yılda ulaşımın her alanında yapılan yatırımlar ile ulaşımda muasır medeniyetler seviyesine çıktı. Havacılıkta ise gerçek anlamda çağ atladı.

Ancak ülkelerin ulusal anlamda havacılıklarını geliştirmesi yetmiyor;  dünyada “sivil havacılık sektöründe ben de varım” demek, dahası büyük oyunculardan biri haline gelmek için atılacak adımlar var. Türkiye, dünyanın en büyük havalimanlarından biri olan İstanbul Havalimanı başta olmak üzere 16 yılda altyapıda sağladığı büyük değişimle, sektörde serbestleşme sonrasında yakaladığı büyümeyle bunu başardı. Bir yandan bölgesel ve uluslararası sivil havacılık örgütlerinde aktif rol alırken, ülkelerle ikili sivil havacılık anlaşmaları yaparken bir yandan da sivil havacılığın evrensel kriterlerinden taviz vermeden yoluna devam etti. Dahası dünya sivil havacılığında en hızlı gelişen ülkelerden biri oldu.

Sonuçta ortaya çıkan tablo sivil havacılık çalışanlarımızın başarısı olduğu kadar milletimizin de başarısıdır.

Bu çerçevede ben Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün değerli yönetici ve çalışanları başta olmak üzere sivil havacılığa hizmet eden tüm kamu-özel sektör kurum ve kuruluşlarımızın Uluslararası Sivil Havacılık Günü’nü tekrar tebrik ediyorum.

Sivil havacılığımızın daha ileri noktalara taşınması temennisiyle tüm havacılık camiasını sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.

Mehmet Cahit Turhan
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı​

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Bakan Turhan’dan Dünya Sivil Havacılık Günü mesajı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir