BAE-Türkiye arasında ilişkiler yumuşadı; flyDubai Ankara seferlerine başladı

featured

flyDubai Havayolları, Dubai-Ankara seferlerine başladı. Dün gece ilk uçuşu yapan Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı, Ankara Esenboğa Havalimanı’nda su tagı ile karşılandı. Pilotlar Türk bayrağı açtı.

TAV Esenboğa Genel Müdürü Nuray Demirer “flydubai’nin Birleşik Arap Emirlikleri’nden gerçekleştirdiği ilk uçuşu karşılamaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Yolcularımıza güvenli ve konforlu bir seyahat deneyimi sunarak yolcu memnuniyetini sağlamak önceliğimiz. Başkentimiz Ankara’dan Avrupa ve Ortadoğu noktalarında Londra, Paris, Moskova, Doha, Viyana ve Amsterdam direkt uçuşlarının yanı sıra dünyanın dört bir yanına direkt uçuşları artırmak üzere paydaşlarımızla birlikte çalışmaya devam ediyoruz. Dubai ve Ankara arasında direkt uçuşların başlaması, bu konudaki en önemli adımlarımızdan biri oldu. Artarak devamını diliyoruz” dedi.

flydubai Ticari Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Jeyhun Efendi “flydubai’nin Türkiye’ye ilk seferi bundan 11 yıl önce İstanbul’a gerçekleşti. O günden bu yana uçuş ağımızı dört destinasyona genişleterek yolcularımıza Birleşik Arap Emirlikleri ve bölgeden yaz sezonunda ve yıl boyunca daha fazla seçenek sunmaya başladık. Talep kademeli olarak arttıkça kış sezonunda Ankara’ya uçuş frekansımızı iki katına çıkarmayı umuyoruz. flydubai şu an dünyada 95 destinasyona uçuyor. Ankara uçuşlarıyla, Türkiye’nin başkentine BAE’den ilk kez direkt bir bağlantı sunmuş oluyoruz” dedi.

Flydubai’nin Ankara-Dubai uçuşları Emirates Havayolları’yla kod paylaşımı olarak düzenlenecek. Ankara’dan Dubai’ye uçan yolculara 1 Ekim 2021-31 Mart 2022 arasında açık olan Expo 2020 Dubai’ye bir günlük giriş bileti de verilecek.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
BAE-Türkiye arasında ilişkiler yumuşadı; flyDubai Ankara seferlerine başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir