B-21 Raider görücüye çıktı… ABD Hava Kuvvetleri için kilit rol oynayacak!

featured

Merakla beklenen B-21 Raider, sonunda kamuoyuna sunuldu. Northrop Grumman ve ABD Hava Kuvvetleri geçtiğimiz cuma B-21 Raider’ı tanıttı. Zorlu görevler için tasarlanmış B-21 Raider’ın, ABD Hava Kuvvetlerinde kilit bir rolünün olması bekleniyor.

B-21 Raider, ABD hava savunmasında önemli görevleri yerine getirmesi için tasarlandı. Veri, sensör ve silahların entegrasyonu yoluyla yeni bir kabiliyet sunan güçlü bir sisteme sahip. Altıncı nesil kabiliyetleri içinde ise gizlilik, bilgi avantajı ve açık mimari yer alıyor.

Northrop Grumman Yönetim Kurulu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Kathy Warden, “Northrop Grumman ekibi bilimi ilerleten, geleceğe bakan, onu şimdi ve buraya getiren teknolojiler geliştiriyor ve sunuyor. B-21 Raider teknolojide yeni bir dönemi tanımlıyor ve Amerika’nın caydırıcılık yoluyla barış sağlama rolünü güçlendiriyor.” dedi.

ABD Savunma Bakanı Lloyd J. Austin III, “B-21 Raider, Amerika’nın yaratıcılık ve yenilikçilik konusundaki kalıcı avantajlarının kanıtı ve bu Bakanlığın, Amerika’nın bugün ve gelecekte saldırganlığı caydırma kabiliyetini güçlendirecek gelişmiş kabiliyetler inşa etme konusundaki uzun vadeli kararlılığının kanıtı. ABD’nin caydırıcılığının güçlendirilmesi ve sürdürülmesi Ulusal Savunma Stratejimizin merkezinde yer alıyor. Bu bombardıman uçağı Kongre’de güçlü ve iki partili bir destek temeli üzerine inşa edildi. Ve bu destek sayesinde yakında bu uçağı uçuracağız, test edeceğiz ve ardından üretime geçeceğiz.” dedi.

Yaşam döngüsü boyunca dijital bir ekosistem tarafından desteklenen B-21 Raider, hızla gelişen teknolojiye ayak uydurarak yeni yetenekler sağlayabilir bir şekilde tasarlandı. B-21 Riader, muharebe sahasında birden fazla sisteme ve tüm alanlara ağ kurma yeteneğine sahip bir sistem olarak sunuluyor.

Northrop Grumman Aeronautics Systems Kurumsal Başkan Yardımcısı ve Başkanı Tom Jones, “B-21 ile ABD Hava Kuvvetleri dünyanın herhangi bir yerindeki tehditleri caydırabilecek veya yenebilecek. B-21, Northrop Grumman’ın dijital dönüşüm ve dijital mühendislik konularında sektöre nasıl öncülük ettiğini ve sonuçta müşterilerimize nasıl daha fazla değer sunduğunu örneklemektedir.” ifadelerine yer verdi.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
B-21 Raider görücüye çıktı… ABD Hava Kuvvetleri için kilit rol oynayacak!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir