AW139 İstanbul Airshow’da

featured

Dünyanın önde gelen helikopter üreticilerinin “exclusive” distribütörü olan Kaan Air, Leonardo Helicopters’in hız, menzil ve yolculara sağladığı konfor ile öne çıkan sıra dışı modellerini İstanbul Airshow’da sergiledi.

Helikopter satış ve kiralamasında Türkiye’nin öncü firması Kaan Air, İstanbul Airshow’da sektör temsilcilerini ve havacılık tutkunlarını Leonardo Helicopters’in en son teknoloji ile donatılan yeni nesil helikopterleri ile buluşturdu. Yurtiçi ve yurtdışından havacılık tutkunlarını bir araya getiren İstanbul Airshow’a Leonardo Helicopters’in her türlü görev profiline uyan modeli AW139 damgasını vurdu.

Kaan Air Genel Müdürü M. Kemal Süler, İstanbul Airshow’un Türkiye’nin havacılığa verdiği önemi bir kez daha gözler önüne serdiğini belirterek “Sektöründe Balkanların en büyük fuarı olan İstanbul Airshow,  havacılık endüstrisinin çekim merkezi olması nedeniyle çok önemli bir fuar.  Airshow’da bu yıl da ulusal ve uluslararası taraflardan sektör ilgilileri ve ticari temsilciler ile Leonardo Helicopters’in yeni nesil helikopter modellerini buluşturduk. İtalyan helikopteri imalatçısı Leonardo Helicopters ile yüzde 30 pazar payına ulaştık. 2006’dan bu yana satışın yanında bakım merkezi ve hangarlama gibi hizmetleri birlikte sunuyoruz. Kaan Air olarak satışını yapmış olduğumuz helikopter sahiplerine talepleri doğrultusunda işletme, teknik bakım ve hangarlama hizmetlerini Türkiye’de sunan tek havacılık şirketi olma özelliğini taşıyoruz. Ticari Satışlar Temsilcisi olduğumuz Gulfstream ile müşterilerimize dünyanın en hızlı ve değerli uçaklarını sunuyoruz. Kaan Air olarak Türkiye’nin havacılığın merkezi olması için dünyanın en önemli markaları ile olan işbirliklerimizi sürdüreceğiz” dedi.

“OFFSHORE” taşımacılığının gözdesi AW139

2003 yılından bu yana kullanılan ve mevcudu 1000’i aşan AW139 helikopteri; Hava Ambulansı, Arama kurtarma, VIP taşımacılığının yanı sıra yaygın olarak OFFSHORE görevlerinde de kullanılıyor. Mevcut miktarının yüzde 40’ı petrol platformlarına personel ve malzeme taşıma görevlerinde kullanılan ve maksimum kalkış ağırlığı 7 ton olan, 2 pilot ve 15 yolcu kapasiteli AW139 helikopteri; menzili, sürati, yolcu kabin genişliği ve sunduğu konfor ile bütün diğer orta sınıf çift motorlu helikopterleri geride bırakıyor.

Her göreve uygun AW169

Fuarda tanıtılan 4.8 ton maksimum kalkış ağırlığına sahip bir diğer model AW169 ise, beş palli rotor sistemi ve çift motoruyla 2 pilot 10 yolcu kapasitesiyle dünyanın en modern hafif-orta sınıf helikopteri olma özelliğini taşımaktadır. 2015 yılında kullanılmaya başlayan ve Avrupa, Orta Doğu, Asya, Avustralya ve Güney Amerika’da kullanımda olan AW169, bugüne kadar yaklaşık 30 ülkeden Ambulans, OFFSHORE ve VIPtaşımacılık amacıyla kullanılmak üzere sipariş almış bulunuyor.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
AW139 İstanbul Airshow’da

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir