AtlasGlobal’den Bodrum açıklaması

featured
Fotoğraf: Cumali Selvi

Bodrum-Milas havalimanında meydana gelen pist ışığı arızası sonrası AtlasGlobal’in neden uçuşta ısrar ettiği ile ilgili açıklama geldi. Kokpit.aero’ya bir mesaj gönderen havayolu şirketi sahibi Murat Ersoy, var olan arızanın Uçuş İşletme Başkanlığı ile görüşüldüğünün, yapılan görüşmeler sonrasında arızanın uçuşa engel teşkil etmediği kanısına vardıklarını söyledi.

Sadece pist kenar
ışıkları arızası vardı

Uçağın kalkışını tamamladıktan sonra Bodrum’a inişine 20 dakika kala havalimanındaki tüm ışıklandırmalarının bozulduğunun bilgisinin verildiğini kaydeden Ersoy, kulenin inişe izin vermemesinin ardından uçağın İzmir’e yönlendirildiği belirtti. Ersoy şunları kaydetti:  “BJV’de (Milas-Bodrum Havalimanı-) o gün uçuşa 6 saat kala bir notam ile pist kenar ışıklarının birer atlayarak yanacağı bildirildi.  Bu bilgi bize hem yazılı hem de sözlü geldi.

İnişe 20 dakika kala tüm
ışıklandırmalar bozuldu

Sadece pist kenar ışıkları birer atlayarak yanacak, diğer lambalar yanıyordu. Bu durumda uçuşun icra edilip edilmeyeceği ile ilgili olarak Uçuş İşletme Başkanı Karaca Kaptan ve Tip Müdürü İnce Kaptan’a kararlarını sorduk.  Kendileri 1 saat sonra konuyu detaylıca inceleyip bize dönüş yaptı ve bu durumun operasyona engel teşkil etmediği bildirildi. Biz bu karar ile operasyona başladık. Ancak uçak Aydın üzerinde iken BJV’ye 20 dk kala meydanında bütün ışıklar arıza nedeniyle gitti.

Kule inişe izin vermedi

Bunun üzerine de uçak kule tarafından kabul edilmedi ve doğal olarak uçak en yakın meydan ADB’ye (İzmir Adnan Menderes) gitti. Arızanın ne zaman biteceği belli olmadığından yolcular karşılıklı karayolu ile taşındı ve tüm yolcular sorunsuz destinasyonlarına ulaştı. Elektrik arızası da sabah düzeldi”

Kaynak: Havahaber.com

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
AtlasGlobal’den Bodrum açıklaması

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir