Atatürk Havalimanı 4 gün boyunca kapalı; NOTAM yayınlandı

Atatürk Havalimanı’nda 29 Mayıs’ta yapılacak Millet Bahçesi Temel Atma Töreni için özel bir NOTAM yayınlandı.

featured

Atatürk Havalimanı’nda 29 Mayıs’ta yapılacak Millet Bahçesi Temel Atma Töreni için özel bir NOTAM yayınlandı. Atatürk Havalimanı bugün saat 09.00’dan itibaren 4 gün boyunca uçak trafiğine kapatılıyor. Sadece helikopter uçuşlarına izin verilecek.

Temel atma töreni., 29 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilecek. Airporthaber.com’da yer alan habere göre meydana bu sırada tüm meydan halka açılacak. Konuyla ilgili olarak Atatürk Havalimanı merkezli operasyon yapan tüm hava taksi, bakım ve diğer şirketlere bilgilendirme geçildi.

NOTAM’da, VQBMT ve MGABY icin L park pozisyonundan uçakların çekilerek emniyete alınması istendi. Bu durum havacılık şirketlerini zora sokarken park yeri sıkıntısı da ortaya çıktı.

NOTAM, 30 Mayıs saat 11.00’e kadar devam edecek.

Pist tartışması

Törenle birlikte neler yapılacağı ise henüz netleşmedi. Önce kuzey-güney yönlerinde olan pistlerin kırılmasına karar verilmişti. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra açıklamasında kırılmayabileceğini de ifade etmişti.

Pistlerin kırılması, uzmanlar tarafından olumsuz olarak karşılanarak acil durumlar veya doğal afetlerde kullanılabileceği ifade edilmişti.

Halen Atatürk Havalimanı’nın 05-23 pisti aktif. Buradan genel havacılık ve hava taksi uçuşları gerçekleştiriliyor. Ayrıca bakıma gelen uçaklar da inişini buraya yapıyor.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
2
_a_rm_
Şaşırmış
1
sinirli
Sinirli
Atatürk Havalimanı 4 gün boyunca kapalı; NOTAM yayınlandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir