Aşı olmayan uçağa alınmayacak mı?

featured

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), yolcular üzerinden önemli bir çalışma başlattığını duyurdu. IATA, yolculardan koronavirüs aşı olup olmamaları konusunda aşı kartı isteneceğini duyurdu. Bu açıklama tartışmalara neden olurken, aşı olmayan yolcuların uçağı alınıp alınmayacağı ile ilgili net bir karar alınmadı.

AŞI BİLGİLERİ PAYLAŞILACAK!

Sağlıklıyız.com‘un haberine göre söz konusu koronavirüs aşısı üzerinden önemli bir gelişmeler yaşandı. Tüm dünyada sadece hava yolu şirketlerinin üye olabildiği Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği’nin aşı pasaportu ile ilgili bir sistem geliştirdiği ve bu sistemin yapımında sona gelindiği kaydedildi.

IATA Travel Pass olarak adlandırılan dijital sağlık belgesi, yolculara aşı durumları ve tıbbi tesislerden koronavirüs test sonuçları gibi konularda sertifika alma ve bu bilgileri havayolları ve sınır yetkilileriyle paylaşma yolu sağlayacak. Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği, 24 Kasım’da gerçekleştirdiği açıklamada, sistemin yapımına başlandığını ve kısa süre içerisinde hayata geçirileceğini duyurmuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Aşı olmayan uçağa alınmayacak mı?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir