Ankara’da filmleri aratmayacak takas.. Havalimanında Rus ve ABD’li esirler takas edildi

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Rusya ve ABD arasındaki tutuklu takasının ülkesinde yapılmasına izin verdiği için Türkiye’ye minnettar olduklarını açıkladı.

ABD ve Rusya arasında ABD’de uyuşturucu kaçakçılığından tutuklanan Rus pilot Konstantin Yaroshenko ile Rusya’da polise saldırdığı gerekçesiyle tutuklanan ABD’li eski Deniz Piyadesi Trevor Reed ile takas Ankara’da yürütülen gizli bir operasyonla takas edilmişti.

ABD’den Türkiye’ye teşekkür

Mahkum takasının başarıyla sonuçlanmasının ardından açıklama yapan Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki düzenlediği günlük basın toplantısında, Reed’in serbest bırakılması sürecine ilişkin detayları paylaştı.

AA’da yer alan habere göre, tutuklu ABD vatandaşı Trevor Reed’in serbest bırakılması için uzun zamandır Rusya ile görüştüklerini belirten Psaki, son 24 saat içinde hem ABD’deki hem de Rusya’daki tutukluların Türkiye’ye götürüldüğünü açıkladı.

Psaki, “Takasın ülkesinde olmasına izin verdiği için Türkiye’ye çok minnettarız.” ifadesini kullandı.

Takasın ABD saatiyle sabah erken saatlerde gerçekleştirdiğini belirten Psaki, Reed’in Türkiye’de ABD’li yetkililer tarafından teslim alınmasının ardından ABD Başkanı Joe Biden’ın yazılı bir açıklama yaptığını hatırlattı.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Ankara’da filmleri aratmayacak takas.. Havalimanında Rus ve ABD’li esirler takas edildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir