AnadoluJet, İzmir- Bakü Uçuşlarına Başladı

featured

Türk Hava Yolları’nın başarılı markası AnadoluJet, Anadolu’yu dünyaya bağlama hedefleri doğrultusunda İzmir’den Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye uçuşlara başladı.

16 Haziran 2023 tarihi itibarıyla İzmir Adnan Menderes Havalimanı ve Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı arasında karşılıklı gerçekleşecek uçuşlar haftanın 3 günü icra edilecek.

İzmir-Bakü seferlerine ilişkin değerlendirmede bulunanTürk Hava Yolları Genel Müdür (Ticari) Yardımcısı Kerem Sarp; ‘’Kardeş ülke Azerbaycan’la aramızdaki bağları yeni uçuş noktamızla daha da güçlendirmiş olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bir millet iki devlet olarak gördüğümüz kardeş halkları, Başkent Bakü’ye İstanbul ve Ankara’dan sonra İzmir üzerinden bağlayarak, Türkiye ve Azerbaycan arasındaki ticari ve kültürel dostluğun da pekişmesine imkân sağlıyoruz.’’ dedi.

Kafkasya’nın en önemli kültür ve ticaret merkezi olma özelliği ile ön plana çıkan Bakü, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren “Şirvanşahlar Sarayı”,Kız Kalesi” ve tunç devrine ait silah ve süs eşyaları bulunduran “Kobustan Şehir Parkı” ile görenleri adeta büyülüyor. Şifa kaynağı olduğu düşünülen Çamur Volkanları ise turistlerin ve araştırmacıların ilgisini çekiyor. Başkent Bakü, AnadoluJet misafirperverliğiyle keşfedilmeyi bekliyor.

AnadoluJet’in İzmir-Bakü uçuşlarına dair ayrıntılı bilgiyeanadolujet.com adresinden ve 0 850 333 2 538 numaralı çağrı merkezinden ulaşabilirsiniz.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
1
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
AnadoluJet, İzmir- Bakü Uçuşlarına Başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir