Amerika çöle gönderdiği B-21 bombardıman uçaklarını tekrar servise alıyor

featured
Amerika çöle gönderdiği B-21 bombardıman uçaklarını tekrar servise alıyor.

ABD Hava Kuvvetleri Komutan Yardımcısı Orgeneral Stephen Wilson, ABD Hava Kuvvetlerinin (U.S.A.F.) Ağır Bombardıman Uçağı filosu hakkında açıklamalarda bulundu.

USAF’ın yeni stealth ağır bombardıman uçağı olacak olan ve Northrop Grumman tarafından geliştirime faaliyetleri devam eden B-21 Raider Stealth Ağır Bombardıman Uçağı hakkında açıklamalarda bulunan Org. Wilson, projenin başarılı bir şekilde devam ettiğini ve uçağın ilk uçuşunu Aralık 2021’de gerçekleştireceğini açıkladı.

Halihazırda ABD Hava Kuvvetleri’nin Stratejik Bombardıman Uçağı filosunun çok büyük kısmını oluşturan ve 60 yılı aşkın süredir serviste olan Boeing B-52 Stratofortress Stratejik Bombardıman Uçakları ile açıklamalarda bulunan Wilson, uçakların yeni motorlar ve radar sistemleriyle modernize edildiğini belirtti.

Org. Willson, ABD Hava Kuvvetleri’ne bağlı Hava Kuvvetleri Global Grev Komutanlığı’nın (AFGSC) uçak mezarlığından (boneyard) tekrardan servise alınması için 1 adet B-52’nin çıkartıldığını ve buna ek olarak 1 veya 2 adet B-52’nin daha çıkartılabileceğini söyledi.

Savunmasanayi.ist

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Amerika çöle gönderdiği B-21 bombardıman uçaklarını tekrar servise alıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir