Amazon havalimanlarında kasiyersiz mağaza açacak

featured
Amazon, kasiyersiz mağazaları Amazon Go'yu havalimanlarına da açmayı planlıyor.

Amazon, kasiyersiz mağazaları Amazon Go’yu havalimanlarına da açmayı planlıyor. Amazon yetkilileri bunun için Los Angeles Havalimanı yöneticilerine e-posta gönderdi. Havalimanına gittiniz. Bir şeyler almak istiyorsunuz. Ancak kasada sıra uzun. Yolcuların neredeyse yüzde 90’ı aldığını bırakıyor ve uçağına binmek üzere yoluna devam ediyor. Bu durum satışların düşmesine neden oluyor. Duty free yani gümrüksüz satışların havalimanı gelirlerinin yüzde 60’ını oluşturduğu dünya ortalamasında yolcunun alışverişten vazgeçmesini önlemek için yeni konseptler hayata geçiriliyor.

HEDEFİ LOS ANGELES HAVALİMANI

Bunlardan biri de kasiyerlerin olmadığı, ödemeyi kendinizin yapacağı mağaza konsepti. ABD’li dünya devi Amazon, Reuters’ın özel haberine göre ilk insansız mağaza için Los Angeles Havalimanı yönetimine başvurdu. Havalimanında Amazon Go mağazası açılacak.

Amazon’un özellikle üzerlerinde zaman baskısı hisseden ve genellikle yemek ihtiyaçları olan yolcu müşterileri hedeflemeye çalışması hemen dikkatleri çekiyor.

İLK MAĞAZA SEATTLE’DA AÇILDI

Amazon‘un 2016 yılının sonlarında tanıttığı Amazon Go konsepti açılan ilk mağaza ile birlikte hayata geçmişti. Seattle’da açılan ilk mağazasının ardından bunun bir konsept model olduğunu da belirten Amazon mağaza sayısını çok da hızlı büyütmedi. Sonrasında Chicago ve San Francisco’da açtığı mağazalarla Amazon Go şube sayısını 3’e çıkartan Amazon Go, konseptini kanıtlamasının ardından yeni mağazalar açmak için çalışmalara başladı.

Kaynak: Webrazzi – Reuters
0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Amazon havalimanlarında kasiyersiz mağaza açacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir