Almanya’da şaşırtan araştırma: Her 4 turistten biri korona olsa bile tatilden vazgeçmedi

Yapılan bir araştırma, Alman turistlerin yüzde 25'nin korona virüsüne yakalanmış olsa bile seyahat etmekten geri durmayacağını gösterdi.

featured

Online seyahat portalı Urlaubsguru ile YouGov’un 16-18 Ağustos tarihleri arasında rastgele seçtiği 2 bin 60 kişi ile yaptığı araştırmaya göre, pandemi döneminde sabır testine tabi tutulan Alman seyahatçiler, pandemiden artık eskisi kadar korkmuyor.

Turizm Güncel’de yer alan habere göre, araştırmaya katılanların yüzde 25’i virüse yakalansa dahi belirli koşullar altında seyahat edebileceğini ifade ediyor.

Katılımcıların yüzde 69’u koronavirüse yakalanması durumunda kesinlikle seyahat etmeyeceğini belirtirken, yüzde 6’lık kesim fikir belirtmedi.

Erkekler ve gençler daha cesur

Öte yandan, araştırma bu konuda erkeklerin kadınlardan gençlerin ise yaşlılardan daha cesur olduğunu gösterdi. Buna göre, korona iken seyahat ederim diyen erkeklerin oranı kadınlardan yüzde 12 daha yüksek. Benzer şekilde, 18-34 yaş arasındaki bireylerde oran yüzde 43 iken, 35-55 yaş arasında bu oran yüzde 24’e geriliyor.

Öğrenciler söz konusu olduğunda ise, ‘korona virüsüne yakalandığım halde seyahat ederim‘ diyenleri oranı yüzde yüzde 57’ye yükseliyor.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Almanya’da şaşırtan araştırma: Her 4 turistten biri korona olsa bile tatilden vazgeçmedi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir