Alman turistler en çok İspanya’yı tercih ediyor… Türkiye altıncı sırada

featured

Alman tatilcilerin 2023 yılında en çok tercih edeceği destinasyonlar belli oldu. İspanya açık ara önde giderken, Türkiye talebi İspanya’nın yaklaşık yarısı düzeyinde seyrediyor.

Turespaña tarafından düzenlenen çevrimiçi bir seminerde Alman tatil pazarı ile ilgili bazı veriler paylaşıldı. Yapılan anketlere göre, 2023 yılında Alman tatilcilerin, daha fazla seyahat etme ama daha az harcama eğiliminde olduğu görüldü.

Turizm Data Bank’de yer alan habere göre; Reyseanalyse şirketinden Ulf Sonntag, olumsuz ekonomik görünüme rağmen, Almanların 12 ay için tatil planları geliştiğini ifade etti.

İspanya Almanlar için hala açık ara önde

2023 ilkbahar ve yaz aylarında seyahat etmeyi düşünen Almanların yüzde 13’ü tatil destinasyonu olarak İspanya’yı seçti. İspanya’nın ardından yüzde 11 ile İtalya ve Hollanda, yüzde 8 ile Fransa ve Avusturya, yüzde 7 ile Türkiye, yüzde 6 ile Yunanistan ve Danimarka ve yüzde 5 ile Norveç geldi.

Öte yandan anketler, seyahatlerde daha az harcama yapmaya karşın tüketicilerin seyahate daha istekli olduğunu gösteriyor.

Reyseanalyse verilerine göre, 2023 yılında ana tatil gezisi planlamasında turistlerin Ocak-Nisan dönemine odaklandığı görülüyor.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Alman turistler en çok İspanya’yı tercih ediyor… Türkiye altıncı sırada

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir