1. Haberler
  2. Savunma Sanayi
  3. Aliyev: Türk SİHA’larıyla Ermenistan’ın 1 milyar dolarlık askeri teçhizatını yok ettik

Aliyev: Türk SİHA’larıyla Ermenistan’ın 1 milyar dolarlık askeri teçhizatını yok ettik

featured

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, France 24 kanalına röportaj verdi. Aliyev, röportaj esnasında sorulan Türk SİHA’ları ile ilgili soruları yanıtladı.

Fransız televizyon kanalının muhabiri tarafından yöneltilen “Kaç tane Türk SİHA’nız var?” şeklindeki soruyu yanıtlayan Cumhurbaşkanı Aliyev, “Yeterince var. Sizin de anlayacağınız üzere, hedeflerimize ulaşmak için bu bilgi gizli kalması gereken ve açıklamayı tercih etmeyeceğimiz bir bilgi.” dedi. Türk SİHA’larının çatışmalarda bir fark yaratıp yaratmadığı şeklindeki soruyu da yanıtlayan Aliyev, “Tabi ki. Oldukça modern ve sofistik silahlar. Şunu belirtmek isterim ki Türkiye’den aldığımız SİHA’lar ile Ermenistan güçlerine ait 1 milyar dolarlık askeri teçhizatı imha ettik. Sadece SİHA’larla ve bu, onlar için oldukça ciddi bir zarar.” açıklamalarında bulundu.

Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri envanterinde bulunan Bayraktar TB2 tipi Silahlı İnsansız Hava Araçları (SİHA) ile Roketsan üretimi MAM-L mühimmatları, şu ana kadar birçok hava savunma sistemi, tank, zırhlı araç, lojistik araç, cephanelik ve askeri personeli etkisiz hale getirdi. Edinilen bilgiye göre; SİHA’ların fiziksel hasarından daha etkili başka bir şey ise Ermeni Ordusu’nda oluşturdukları psikolojik etki.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Aliyev: Türk SİHA’larıyla Ermenistan’ın 1 milyar dolarlık askeri teçhizatını yok ettik
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir