Haber Hattı

Alitalia ve Delta anlaştı.. Koronavirüssüz uçuşlar geliyor…

ABD ile İtalya arasında, karantina zorunluluğundan muaf olmayı sağlayacak "koronavirüssüz" uçuşlar başlatılacağı açıklandı.

ABD ile İtalya arasında, karantina zorunluluğundan muaf olmayı sağlayacak “koronavirüssüz” uçuşlar başlatılacağı açıklandı.

İtalyan Alitalia ile Amerikan Delta havayollarının yaptığı anlaşmayla, Amerika ve Avrupa arasındaki ilk “güvenli sağlık koridoru” uçuşlarının gelecek ay başlaması planlanıyor.

İlk deneme uçuşlarının ABD’nin Atlanta kenti ile İtalya’nın başkenti Roma arasında yapılması, daha sonra New York-Roma arasında da benzer bir koridor kurulması öngörülüyor.

Delta Havayolları’nın açıklamasına göre 19 Aralık’ta başlayacak “koronavirüssüz, karantinasız uçuşlardan” faydalanabilmek için yolcuların 3 kez test yaptırması ve test sonuçlarının negatif olması gerekecek.

İtalya yolcuları, ABD’den yola çıkmadan en fazla 72 saat öncesinde bir PCR testi, Hartsfield-Jackson Atlanta Uluslararası Havalimanı’nda hızlı test ve Roma Fiumicino Havalimanı’na inişte bir kez daha hızlı test yaptıracak. (bbcTürkçe)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu