Alarko Holging KAP’a bildirdi.. Şirket havacılık sektörüne adım atıyor

featured

Alarko Holding otuz milyon TL sermaye ile havacılık şirketi kurulmasına karar verdiğini açıkladı.

Kurulacak şirket, özellikle büyük gövdeli yolcu uçaklarında dönüşüm ve modifikasyon yapılması ve bununla ilgili prototiplerin geliştirilmesi işlerini yapacak.

Alarko Holding enerji, taahhüt, sanayi, arazi, turizm ve girişim sermayesi faaliyet grupları ile 6 alanda 3 kıtada faaliyet gösteriyor.

Alarko Holding’in konu ile ilgili olarak KAP’a gönderdiği açıklama şöyle:

“Alarko Holding A.Ş. Yönetim Kurulu tarafından;Havacılık sektöründe faaliyet göstermek üzere 30.000.000,- TL (otuzmilyonTürkLirası) sermayeli bir anonim şirketin kurulmasına karar verilmiştir. Söz konusu yeni şirketin amacının özellikle büyük gövdeli yolcu uçaklarında dönüşüm ve modifikasyon yapılması ve bununla ilgili prototiplerin geliştirilmesi, ilgili uluslararası lisansların alınması, buna yönelik parçaların üretilmesi ve bu parçalar ile söz konusu dönüşüm ve modifikasyonların uluslararası standart ve yetkilere sahip hangarlarda yolcu uçaklarına uygulanması ve ilgili uçakların alım satım işlerini kapsaması planlanmaktadır. Proje kapsamında uluslararası yabancı mühendislik ve üretim firmaları ile yoğun iş birliği öngörülmektedir.

Kamuoyuna duyurulur.”

0
mutlu
Mutlu
1
komik
Komik
4
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
1
sinirli
Sinirli
Alarko Holging KAP’a bildirdi.. Şirket havacılık sektörüne adım atıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir