Airbus Corporate Jets, A321LR için ilk siparişlerini aldı

Airbus Corporate Jets, A321LR için ilk siparişlerini aldı

Airbus Corporate Jets (ACJ), Lufthansa Technik’in iki adet uçak siparişi ile A321LR için ilk siparişini aldı. Sipariş, A320neo Ailesinin pazardaki konumunu ve çok yönlülüğünü bir kez daha vurguluyor. Uçak, çok yönlülük kabliyetine sahip olacak ve asker taşımacılığı, farklı MedEvac (tıbbi tahliye) rolleri gibi çeşitli görev türleri için uyarlanabilecek ve Alman Hava Kuvvetleri (Luftwaffe) tarafından işletilecek. Lufthansa Technik, Alman Hükümeti adına 3 adet ACJ350-900 ve 2 adet A321LR olmak üzere toplam 5 adet Airbus uçağı sipariş etti: Maksimum 4,200 nm/7,800 km menzile veya 9.5 uçuş saatine sahip A321LR’ler, kurulu konfigürasyona bağlı olarak 163 adet yolcu, 6 yoğun bakım hastası ve 12 orta düzey bakım gerektiren hastaya kadar insan taşıyabilecek.

ACJ Başkanı Benoit Defforge “Lufthansa Technik’in dünyanın en çok satan A321neo uçağının ACJ uzun menzilli versiyonunun ilk müşterisi olmasından mutluluk duyuyoruz. ACJ320 Ailesi, gökyüzündeki herhangi bir tek koridorlu uçağın en geniş kabinine sahiptir ve en büyük yolcu konforunun yanı sıra kıtalararası menzil sunar. Airbus’ın Lufthansa Technik ve Alman hükümeti ile uzun yıllardır devam eden yakın ilişkisi ile birlikte kaydedilen bu yeni kilometre taşından dolayı gururluyuz” dedi.

A321LR, 110’dan fazla müşteriden 7.400’ün üzerinde sipariş alan A320neo Ailesinin bir üyesidir. Önceki nesil rakip uçaklara kıyasla yüzde 30 yakıt tasarrufu sağlar ve yüzde 50 daha sessizdir. 4.000 nm’ye (7.400 km) kadar menzile ve 206 yolcu kapasitesine sahip olan A321LR, rakipsiz uzun menzili ile tek koridorlu bir uçak kabininde gerçek transatlantik yeteneği ve birinci sınıf geniş gövde konforu sunar.

Herhangi bir iş jetine göre en ferah kabine sahip olan ACJ320neo Ailesi, geniş kabinli rakipleri ile benzer boyutlara sahip olmakla birlikte, benzer işletme maliyetleri de sunar. ACJ320neo Ailesi bunu yapabilir çünkü, Airbus’ın uyumluluk özelliğinin bir parçası olarak sunduğu daha düşük bakım ve eğitim masrafları, yakıt, navigasyon ve iniş ücretleri ile birleştiğinde benzer bir toplam maliyet sunar.

Şuan dünya çapında yedek parça ve eğitim merkezi ağı tarafından desteklenen yaklaşık 12.000 Airbus uçağı hizmet vermektedir ve Airbus, kurumsal jet müşterilerine bu alanda benzersiz bir destek sağlamaktadır. Airbus kurumsal jet müşterileri ayrıca, “one call handles all” Kurumsal Jet Müşteri Hizmetleri Merkezi (C4you) ve özelleştirilmiş bakım programları gibi kişisel ihtiyaçlara göre uyarlanan hizmetlerden de yararlanmaktadır.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Airbus Corporate Jets, A321LR için ilk siparişlerini aldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir