Airbus A400M, helikopter ile ilk kez havada kuru temas gerçekleştirdi

featured

Airbus A400M yeni nesil nakliye uçağı, bir H225M helikopteri ile havada yakıt ikmalini başarıyla tamamladı. A400M, Fransa’nın güneyinde gündüz düzenlenen dört uçuş süresince, bir tanker uçağı olarak kabiliyetlerini kanıtlamada belirleyici olan 51 kuru temas gerçekleştirdi. Bu testler Fransız “DGA essais en vol” uçuş test merkezinin koordinasyonu altında gerçekleştirildi.

Yakıt içermeyen ve 105 knot kadar düşük uçuş hızlarında 1.000 ft ile 10.000 ft arasında gerçekleştirilen testler, 2019 başında yapılan önceki yakın uçuşların olumlu sonuçlarını tasdik etti. Uçuş test programındaki bir sonraki adım ise 2021 yılındaki nihai sertifikasyon öncesinde 2019 yılı sonuna kadar yapılması planlanan ıslak temas operasyonları.

Test uçuşları ayrıca, Guépard (Fransız Silahlı Kuvvetleri için gelecekteki çok yönlü askeri helikopteri) için fizibilite çalışması kapsamında, Fransız Savunma Tedarik Ajansı (DGA) tarafından talep edilen bir H160 helikopteri ile A400M arasındaki ilk yakın temas denemelerini içeriyordu. Testler başarıyla tamamlandı.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Airbus A400M, helikopter ile ilk kez havada kuru temas gerçekleştirdi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir