Airbus, 2023 yılında dünya genelinde 87 müşteriye toplamda 735 ticari uçak teslim etti

featured

Airbus, 2023 yılında dünya genelinde 87 müşteriye toplamda 735 ticari uçak teslim ettiğini duyurarak havacılık sektöründeki lider konumunu sağlamlaştırdı. Avrupalı uçak üreticisi, ticari uçak alanında toplamda 2 bin 319 brüt yeni sipariş alırken, net olarak 2 bin 94 siparişi ile sektörde öncü pozisyonunu korudu.

Şirket, bir önceki yıla göre %11’lik bir artışla toplam 735 uçak teslimatı gerçekleştirdi. Airbus CEO’su Guillaume Faury, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “2023, Airbus’ın Ticari Uçak işinde olağanüstü satış ve teslimatlarla hedefimizin üst sınırında bir dönüm noktasıydı. Küresel endüstriyel sistemimizin artan esnekliği ve yeteneği, havayollarının filolarını en modern ve yakıt tasarruflu uçaklarımızla yenilemelerine yönelik güçlü talep ile birleşti. Bu dikkate değer bir başarı.” ifadelerini kullandı.

Airbus’un 2023 yılı tüm yıl finansal sonuçları ise 15 Şubat 2024 tarihinde açıklanacak. Bu başarı, şirketin küresel pazarda etkinliğini ve müşteri memnuniyetini bir kez daha gözler önüne seriyor. Airbus’un sürekli olarak güçlü performans sergilemesi, havacılık endüstrisindeki liderliğini pekiştirmesine katkı sağlıyor.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Airbus, 2023 yılında dünya genelinde 87 müşteriye toplamda 735 ticari uçak teslim etti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir