Air France-KLM aynı ödülü 13. kez aldı

featured

Havacılık sektöründe Dünya’nın en iyilerinden Air France-KLM, on iki kez üst üste birinciliği elde ettiği Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nin hava yolları kategorisinde, bu yıl da zirvenin sahibi oldu.

Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi, 20 yıldır Dünya çapında önde gelen sürdürülebilirlik merkezli şirketleri takip ederek, çevresel, sosyal ve finansal kriterlere göre sıralama yapıyor. Şirketlerin sürdürülebilir kalkınma alanındaki performanslarını izlemede Dünya’nın bir numaralı endeksi olan DJSI (Dow Jones Sustainability Index), Air France-KLM Grubu’nu sürdürülebilirlik kapsamında 13. kez, Dünya’nın lider havayolu olarak seçti.

Bu başarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Air France-KLM Ceo’su Benjamin Smith;

“DJSI, Air France-KLM’i sektör lideri olarak tanıyıp, büyük özveriyle çalışan tüm Air France, KLM ve Transavia personellerimizi de ödüllendirmiştir. Air France-KLM Grubu, sosyal ve çevresel sorumluluğunu çok ciddiye alarak; gezegenimiz, çalışanlarımız, müşterilerimiz ve gelecek nesillerimiz için hayati önem taşıyan bu konularda durmak bilmeden yeniliklerini sürdürecektir. Hem KLM olarak bizim, hem de sektördeki diğer paydaşlarımızın ortak sorumluluğu olan hava taşımacılığı endüstrisinin sürdürülebilirliğini sürekli geliştirmeyi, ancak güçlü bir iş birliği ile başarabiliriz.” dedi.

“KLM’in Operasyonları Artsa da Toplam Karbon Salınım Seviyesi Azaldı”

KLM Başkanı ve Ceo’su Pieter Elbers, DJSI’nin en üst sırasında bulunmanın, KLM’in hava taşımacılığını daha sürdürülebilir hale getirmek için üstlendiği birçok girişimi yansıttığını vurguladı.

Bundan dolayı büyük memnuniyet duyduğunu söyleyen Başkan, “KLM, her ne kadar 2018 yılı içerisinde operasyonlarını arttırmış olsa da, toplam karbon salınımını azaltmayı başardı. Bu sayede, 2011 yılına kıyasla yolcu başına karbon salınımları %17,3 oranında azalmış oldu. Bu sürdürebilirliği sağlamak için gerekli yatırım ve inovasyonlara çok önem verdik ancak, KLM olarak hala yapacak çok işimiz var. Bunun yanı sıra sektörümüzdeki paydaşların da iş birliği son derece önemli. Biz, hava taşımacılığı sektöründe sürdürülebilirlik adına büyük adımlar atabilmenin, birlikte çalışarak olabileceğine inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yenilikler Yolda: İlk ‘Sürdürülebilir Havacılık Biyoyakıtı Üretim Tesisi’ Kurulacak

KLM, 2009’dan beri sürdürülebilir havacılık endüstrisi için biyoyakıt yatırımlarına devam eden bir şirket olmasıyla ön planda. Aynı zamanda, 75 bin ton sürdürülebilir havacılık yakıtı tedarik etme taahhüdü, bu kadar büyük ölçüde biyoyakıt satın alan ilk havayolu şirketi olmasını da sağladı.

Havacılık sektörü için dönüm noktası olan bu yakıtlar, 2022’den itibaren Hollanda’nın Delftzijl şehrinde kurulacak olan Avrupa’nın ilk ‘sürdürülebilir havacılık biyoyakıtı üretim tesisinde’ üretilmeye başlanacak.

KLM ile ‘Daha Ekonomik Uçan Bir Uçak’ Mümkün

KLM ile Delft Teknoloji Üniversitesi, daha ekonomik uçan bir uçak tasarlıyor. Yolcu ve mürettebat kabini ile birlikte kargo ambarının ve yakıt tanklarının büyük oranda kanatlara entegre olduğu, V şekli sayesinde daha ekonomik bir şekilde uçan bir uçak geliştirmek adına çalışmalar yürütülüyor.

Tasarlanan bu uçağın, uçabilen maket bir modeli ve gerçeğe uygun boyutta kabin iç bölümünün bir kısmı, Amsterdam Schiphol Havaalanı’ndaki ‘KLM Deneyim Günleri’ sırasında kamuoyuna tanıtılacak.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Air France-KLM aynı ödülü 13. kez aldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir