1. Haberler
  2. Hava Yolları
  3. Air Anka hızlı başladı; İki A330 filoya katılacak

Air Anka hızlı başladı; İki A330 filoya katılacak

Türk Hava Yolları'nda kira sözleşmesi biten iki Airbus A330 tipi uçağı filosuna katıyor. Şirket renklerine boyanacak uçaklarla yolcu taşımacılığı yapılacak.

featured

İzmir merkezli kargo şirketi Air Anka faaliyetlerine başlamak için gün sayıyor. Daha önce pilot alımı için duyuru yapan şirket, faaliyetlerine ilk önce yolcu taşımacılığı ile başlayacak.

Bu kapsamda şirketi Türk Hava Yolları’nda kira sözleşmesi biten iki Airbus A330 tipi uçağı filosuna katıyor. Şirket renklerine boyanacak uçaklarla yolcu taşımacılığı yapılacak.

Gazeteci Tolga Özbek‘in aktardığına göre, Air Anka bu uçakları daha sonra kargoya dönüştürecek ve operasyonlarına İzmir’den devam edecek.

Air Anka’da uçak tipinin Airbus A330 olmasıyla birlikte özellikle Onur Air’e uçan pilotlar Air Anka’yı takibe almış durumda.

İlişkili Yazı
thumbnail
İzmir merkezli kurulan hava kargo şirketi Air Anka Havayolları, pilot alımlarına başladı
Haberi görüntüle

AirportHaber Koordinatörü Murat Herdem de haftaki köşe yazısında 14 yıl sonra kurulacak olan ilk havayoluna dikkat çekti. Air Anka’nın Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden onay aldığına vurgu yapan Herdem, şirketin genel müdürlüğü görevini THY’den emekli olan pilot Erol Canpolat yapacağını söyledi.

 

6
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
1
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Air Anka hızlı başladı; İki A330 filoya katılacak
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir