Ahmet Bolat’tan çalışanlara prim süprizi… Ödemeler Mart ayında yapılacak

featured
Ahmet Bolat

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, açıklanan rekor kar sonrasında personele “başarı ödülü” ile ilgili sürpriz bir duyuru yaptı. Bolat, ödemenin Mart ayında yapılacağını ifade etti.

THY, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) dün gönderdiği bildirim 2022 yılına ait mali sonuçları duyurmuştu. KAP’a yapılan açıklamaya göre bayrak taşıyıcı hava yolu şirketi 47 milyar TL’nin üzerinde bir kar elde etti.

Açıklanan mali sonuçların ardından THY Yönetim Kurulu Başkanı Bolat, personele yürütülen faaliyetler hakkında bir mesaj yayınlarken “başarı ödülü” ile ilgili de önemli bir karar alındığını ifade etti. Bolat, daha önce Nisan ayında hesaplara yatırmasını planladıklar primin Mart ayı hesaplara yatırılacağını belirtti.

İşte Ahmet Bolat’ın o açıklamasının tamamı:

“Değerli Mesai Arkadaşlarım,

Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını kutlamaya hazırlandığımız 2023 yılının Şubat ayında, üst üste yaşanan depremlerle sarsıldık. Bir yandan yitirdiğimiz canlara üzülürken bir yandan da Milli Bayrak Taşıyıcı Havayolu markası olmanın sorumluluğuyla yaraların sarılması için tüm imkânlarımızı seferber ettik. 400’üncü uçağımızı katmaya hazırlandığımız filomuzu ve 129 ülkeye yayılan uçuş ağımızı hem arama kurtarma ve insani yardım çalışmalarına hem de tahliye uçuşlarına tahsis ettik. Depremlerin yaşandığı 6 Şubat tarihinden bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz 2400’ün üzerinde uçuş ile ülkemizden ve dünyanın dört bir yanından 433 bin gönüllü ve arama kurtarma ekibini ve 16 bin ton yardım malzemesini bölgeye ulaştırdık, 430 bin vatandaşımızı da tahliye ettik. AFAD’a yaptığımız 2 milyar TL nakdi bağışın yanında, 1000 adet konutun bölgede inşası için Çevre, Şehircilik ve iklim Değişikliği Bakanlığıyla çalışmalara başladık. Depremden etkilenen 1000 ailemizden birer kişiyi de istihdam ederek 1000 kişiyi Türk Hava Yolları ailesine katacağız.

Depremler sonrasında milletçe gösterilen birlik ve beraberlik ve uluslararası dayanışma ise acımızı bir nebze de olsa hafifletti, yaraların hızla sarılmasına yönelik gayret bizleri umutlandırdı. 75 binden fazla fertten oluşan büyük Türk Hava Yolları ailesini oluşturan sizlerin hem deprem bölgesinden tahliyeler hem de yardımlar noktasında gösterdiğiniz hassasiyet ve özveri ise hepimizi gururlandırdı ve bizlere güç verdi. Yaraların sarılması için organize oldunuz, maddi ve manevi olarak her türlü çabayı gösterdiniz, yardımlar gönderdiniz. Allah hepinizden razı olsun.

Dün kamuoyu ile paylaştığımız 2022 verilerine göre 90 yıllık köklü tarihimizin en yüksek kârına ulaştık. Yaşanan küresel zorluklar karşısında yönetim ve çalışan olarak gösterdiğimiz birlik ve dayanışma, planlamada gösterdiğimiz başarı ve operasyonel çevikliğimizle birleşince sektörün küçüldüğü bu dönemde üst üste altı çeyrekte net kâr elde ettik, son üç yıldır Avrupa’nın en fazla uçan network taşıyıcısı olduk. Tarihimizdeki her başarı gibi bu başarının sahibi olan siz değerli arkadaşlarıma gönülden teşekkür ediyorum.

Değerli Arkadaşlar,

Birlik ve beraberlik ruhumuzun en güzel örneklerini yaşadığımız bu zor günlerde sizlere daha önce “başarı ödülü” olarak sözünü verdiğimiz ve Nisan ayında hesaplarınıza yatırılacak olan üçüncü maaşı Mart ayında ödeme kararı almış bulunuyoruz. Ortaklığımızın en değerli varlığı olan siz çalışanlarımıza zor günlerin üstesinden hep birlikte gelme azminizin karşılığını bir nebze de olsa verebilmek gayesiyle aldığımız bu kararın hayırlı olmasını diliyorum. Bereketini görün. Bu vesile ile gösterdiğiniz üstün gayret ve dayanışma için sizlere bir kez daha şükranlarımı sunuyor, büyük Türk Hava Yolları ailesi olarak bağrından çıktığımız milletimizin yanında olmaya her koşulda devam edeceğimizi ifade ediyorum.

Saygılarımla,
Prof. Dr. Ahmet Bolat Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı”

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Ahmet Bolat’tan çalışanlara prim süprizi… Ödemeler Mart ayında yapılacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir