Ahmet Bolat, THY pilotlarını ziyaret ederek destek oldu

featured

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, THY pilotlarını ziyaret ederek destek oldu.

Bolat sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi;

Türk Hava Yolları ailesi her bir ferdiyle küresel sivil havacılığın zirvesine giden yolda çalışıyor. Kabinden kokpite, teknikten ikrama, kargodan ofislerimize kadar her alanda ülkemizi temsil eden ailemiz başarımızın ardındaki en büyük güç. Müşteri memnuniyetini emniyet ve güvenlikle birlikte önceliği bilen markamızın bu ihtimamın en büyük yansıması ise layık görüldüğü ödüller.

Bugün A330/350 filomuzda öğretmen pilot olarak görev yapan ve markamıza 24 yıldır hizmet eden Kaptan Pilotumuz Mete Kayışbudak ve yine aynı filoda markamıza 10 yıldır hizmet veren İkinci Pilotumuz Sinem Ertürk Şen’le bir araya geldik ve keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Uzun yıllardır Türk Hava Yolları ailesinin üyeleri olan kaptanlarımızla markamızın yolculuğunu, geleceğe dair hedeflerimizi ve bu hedeflere ulaşmak için yapacaklarımızı konuştuk, fikirlerimizi paylaştık.

Mete Kaptanımız ile aslında aynı üniversitenin aynı fakültesinden mezun olmuşuz. Aradan 10 yıldan uzun bir zaman geçse de Gümüşsuyu’ndaki binanın aynı heybetli amfilerinde, muhtemelen aynı hocalardan dersler almışız. Kendisi, İTÜ Makina Fakültesi’ini bitirdikten sonra 1998 yılında, Türk Hava Yolları tarafından temel uçuş eğitimi için Amerika’da bulunan Emry Riddle Havacılık Üniversitesi’ne ilk gönderilen gruptanmış. Döndükten sonra da Ortaklığımızda çeşitli görevlerde bulunmuş. Kalite Güvence Başkanlığı’nda denetçi olarak görev yaptıktan sonra Uçuş Standartları Müdürülüğü’nde dokümantasyon pilotu olarak görev almış ve bu görevine hâlâ devam ediyormuş.

Sinem kaptanımız ise Marmara Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunu. Aralık 2020’den beri A350/330 uçaklarında uçuyor. 1,5 yaşındaki yavrusu nedeniyle kısa uçuşlar yaptığı bu dönemde dahi uçmaktan ve markamızda bulunmaktan aldığı keyfi anlattı. Ben talihsiz bir biçimde medyada yer almaları nedeniyle de olsa her iki kaptanımızı şahsen tanımaktan çok mutlu oldum ve sohbetlerinden keyif aldım. Nazik ziyaretleri ve markamıza hizmetleri için teşekkürlerimi sunuyorum.

Bugün 13 bine yaklaşan pilot ekibimizin her birinin ayrı bir değer olduğunu biliyorum. Fırsat buldukça uçuşlarımızda kokpitte, diğer zamanlarda da Uçuş İşletme’de kendileriyle bir araya gelmeye ve onları yakından tanımaya çalışıyorum. Zaten bazılarını da sizlere buradan tanıttım. Türk Hava Yolları ailesini büyük bir başarıyla temsil eden ve yöneten Uçuş İşletme Genel Müdür Yardımcımız Mehmet Kadaifçiler ve yardımcısı Hüseyin Murat Ersoy Kaptanlarımıza da hem bu sohbeti düzenledikleri hem de tüm gayretleri için teşekkür etmek isterim. (Biraz vakit alsa da dört kaptanımızın da boş günlerini denk getirdik, hiç birisini uçuşundan almadık!)

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Ahmet Bolat, THY pilotlarını ziyaret ederek destek oldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir