Ahmet Bolat açıkladı… THY 700 pilot alımı yapacak

featured

THY hem kârlılıkta hem kapasitede dünyadaki rakiplerine fark attı. THY Yönetim Kurulu Başkanı Bolat, “Hisse değerimiz rakiplerimize göre düşük. En kısa zamanda 6 $’a çıkmasını bekliyorum” dedi.

THY’nin pilot okulunda 400 kişinin mayısa kadar yetişeceğini, lisans alan ancak TİP belgesi olmayan 800’e yakın pilot olduğunu, bunların 700’ünü eğitimi tamamladığında alacaklarını anlatan Bolat, “Geçen yıl THY ve iştiraklerinde 5 bine yakın ilave istihdam sağladık. İlk altı ayda ilave istihdam sayımız 3 bini geçti. Sene sonunda 5 binden fazla kişiye iş sağlayacağız” dedi.

EN BÜYÜK İHRACATÇI

Aynı zamanda Hizmet İhracatçıları Birliği Başkanı da olan Bolat, THY’nin ülkeye 8.5 milyar dolar döviz getirdiğini anlatarak, “Bu Türkiye’nin en büyük ihracatçısı denilen şirketten yüzde 60 daha fazla. Bu yıl hizmet ihracatı rakamı 80 milyar doları geçecek. 2023’te hedef 130 milyar dolar. 270 milyar dolar da mal ihracatı olsa, toplam 400 milyar dolar ihracata ulaşılabilir. THY olarak bizim hedefimiz de 18 milyar dolar dövizi ülkeye getirmek” dedi.

2
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
2
_a_rm_
Şaşırmış
4
sinirli
Sinirli
Ahmet Bolat açıkladı… THY 700 pilot alımı yapacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Zaten kendi yetiştirdiği öğrenciler için alım ilanı mı açacak haberde bir tezatlık var sanki ?