Ahmet Bolat açıkladı.. THY 400. uçağına isim arıyor

featured

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, THY’nin önceki gün filosuna kattığı 400. uçak için isim aradıklarını duyurdu.

Bolat’ın açıklaması şu şekilde: “Bu hafta itibari ile 400. uçağımız da filomuza katıldı. Atatürk Havalimanındaki Turkish Technic tesislerimizde boya işlemi yapılacak. Diğer tüm uçaklarımız gibi kazasız belasız uçuşlar ve hayırlı ve bereketli kazançlar diliyoruz. Bu uçağımızla alakalı 4 Mart Cumartesi günü güzel ve anlamlı bir organizasyon yapmayı planlıyoruz. Bu noktada sizlerin de fikrini almak istediğim bir konu var. Bu uçağa verilecek isim.

Türk Hava Yolları olarak bizim klasiğimiz uçaklarımıza şehirlerimizin ve ilçelerimizin isimlerini vermek. Şimdiye kadar tüm şehirlerimizin ve büyük ilçelerimizin adlarını uçaklarımıza verdik. Bu uçağımıza ise depremden sonra milletçe Tek Yürek olarak birleşmemizi, yaraları kısa zamanda sararak daha güçlü daha güzel yeni yerleşim yerlerini depremzedeler vereceğimizi simgeleyen bir ilçe adı olsun istiyoruz. Bu ilçe adının şu anda mevcut olması gerekmiyor. Yeniden kurulacak ilçelerimizden birinin adı bu olur. Sizlerin önerilerini bekliyorum.”

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Ahmet Bolat açıkladı.. THY 400. uçağına isim arıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

 1. Avatar
  27 Şubat 2023, 14:23

  Pazarcık

  Cevapla
 2. Avatar

  Hilalın gölgesi

  Cevapla