Anadolujet ayrı bir şirket haline geliyor

featured

Türk Hava Yolları (THY), Ankara merkezli olarak faaliyet gösteren markası AnadoluJet’İn ayrı bir şirket haline getirecek.

İstanbul’daki IATA etkinliğinde bir konuşma yapan THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, AnadoluJet’in geleceğine yönelik açıklamalarda da bulundu.

Havayolu101‘de yer alan habere göre, İlk uçuşunu 23 Nisan 2008 tarihinde gerçekleştirilen ve daha planlama aşamasındayken müstakil bir şirket olması düşünülen AnadoluJet böylece 15 senelik bir sürenin ardından operasyonunu THY’den ayıracak.

AnadoluJet Hakkında

Anadolu’nun hava ulaşımı ihtiyacını çok daha avantajlı seçeneklerle karşılamak amacıyla 2008 yılında kurulan Türk Hava Yolları’nın başarılı markası AnadoluJet Airlines, şu anda filosunda bulunan 63 uçak ile iç hatlarda 40 nokta ve 69 hat; dış hatlarda ise 43 nokta ve 65 hat olmak üzere toplamda 83 nokta ve 134 hatta uçuşlarını icra ediyor.11 Haziran 2020 itibarıyla uluslararası uçuşlara başlayan AnadoluJet, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Ankara Esenboğa Havalimanı ile birlikte Antalya, Bodrum ve Dalaman noktalarından da yurt içi ve yurt dışında birçok noktaya sefer düzenliyor. Uçuşlarını, Türk Hava Yolları’nın deneyimli kabin ve kokpit ekibi ile gerçekleştiren bayrak taşıyıcı havayolunun başarılı markası AnadoluJet, geniş bir uçuş ağında hizmet vermeye devam edecek.

AnadoluJet, değerli misafirlerine ücretsiz ikram, bagaj hizmetleri ve araç kiralama olanaklarıyla konforlu ve uygun fiyatlı seyahat deneyimi sunuyor. Gelişen teknolojiye yenilikçi yaklaşımıyla değer katan markamız, “Ekstra Koltuk Seçimi” ve “Yemek Seçimi” gibi imkânlarıyla hizmet kalitesini artırmaya devam ediyor.

Anadolujet Airlines

B737-800 Özellikleri

Uçak Adedi 63
Yolcu Kapasitesi 189
Azami Kalkış Ağırlığı 79.010 kg
Kanat Açıklığı 35.79 m
Gövde Uzunluğu 39.47 m
Yerden Yüksekliği 12,55 m
Azami Yatay Uçuş Yüksekliği 41.100 ft
Azami Kargo Kapasitesi 8.408 kg / 45.03 m³
Yatay Uçuş Sürati 858 km/h

3
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
13
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Anadolujet ayrı bir şirket haline geliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir