ACJ320neo gökyüzüyle buluşmayı bekliyor

featured

Airbus geleceğin uçaklarını göklere çıkarmak için geri sayıma başladı. ACJ320 neo üretim bandından çıktı, uçuşa hazırlanıyor.

İlk Airbus Corporate Jet (ACJ – Airbus Kurumsal Jet) A320neo, Hamburg’da son montaj hattından çıktı. Uçuşlara hazırlanan uçak, Airbus’ın kurumsal jet bölümü için “yeni bir çağ” olarak adlandırdığı başlangıç için en önemli adımlardan birini olarak görülüyor.

Uçak, kurumsal jetleri sınıfında en büyük kabine sahip olacak. Dünyanın dört bir yanından uçan 300’den fazla A320neo ile, üretici, performansı ve yeni kabin konfigürasyonu nedeniyle ACJ320neo’nun yepyeni bir dönemi başlatacağına inanıyor.

İLK UÇAK ACROPOLIS’E GiDECEK

Montaj hattındaki ilk uçak İngiltere merkezli Acropolis Aviation’a teslim edilecek. İkinci uçak yılın sonuna doğru İsviçre merkezli Comlux’a teslim edilecek.

Airbus’a göre, ACJ, hava yolu versiyon düzleminde olduğu gibi yakıtta yüzde 15’e varan oranda tasarruf sağlıyor.

LONDRA’DAN PEKİN’E NON-STOP UÇABİLECEK

Ultra lüks kabin tasarımına sahip ACJ320neo, 25 yolcu taşıyabilir ve 13 saatlik uçuş için 6.000 deniz mili (yaklaşık 11 bin kilometre) menzile sahip olacak. Bu mesafe Londra’dan Pekin’e veya Cape Town’dan Moskova’ya ve Los Angeles’a bir uçuşa denk geliyor.

Airbus Kurumsal Jet’lerden bir diğeri olan ACJ319neo ise sekiz yolcu kapasitesi ile 6,700 deniz mili mesafeye uçabiliyor ve 15 saate kadar havada kalabiliyor.

Airbus’ın ultra lüks uçuş deneyimi sağlaması beklenen ACJ serisi için şimdiye kadar 3’ü ACJ A319neo 6’sı da ACJ A320neo olmak üzere toplam 9 uçaklık siparişi aldığı öğrenildi.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
ACJ320neo gökyüzüyle buluşmayı bekliyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir