1. Haberler
  2. Haberler
  3. ABD’yi kar vurdu; 400 uçak seferi iptal edildi

ABD’yi kar vurdu; 400 uçak seferi iptal edildi

featured

ABD’de havayolu şirketleri, 700 uçuşu ülkenin kuzeydoğusunda ve orta Atlantik bölgelerinde yoğun kar yağışı tehdidi nedeniyle iptal etti. Kar fırtınası tehdidi nedeniyle 400 uçuş da ertendi. ABD’nin doğu yakasında başlayan sezonun ilk şiddetli kar fırtınası, Virginia’dan Maine eyaletine kadar 60 milyondan fazla kişiyi etkisi altına aldı.

DHA’nın haberine göre, ABD’de birçok havayolu şirketi, bugün ve yarınki seyahatleri kapsayan yüzlerce uçuşu durdurduğunu duyurdu. ABD medyası, şirketlerin 700 uçuşu ülkenin kuzeydoğusunda ve ortaAtlantik bölgelerinde yoğun kar yağışı tehdidi nedeniyle iptal edildiğini; 400 uçuşun da ertelendiğini bildirdi.

ABD Ulusal Hava Durumu Servisi’nden yapılan açıklamada, “Orta Atlantik’ten Kuzeydoğu ve Güney New England’ın bazı kısımlarına kadar yoğun kar alanı muhtemeldir. Dondurucu yağmur ve buz muhtemelen batı Kuzey Carolina ve güneybatı Virginia’da da görülebilir. Seyahat tavsiye edilmez” denildi.

Öte yandan ABD’nin doğu yakasında başlayan sezonun ilk şiddetli kar fırtınası, Virginia’dan Maine eyaletine kadar 60 milyondan fazla kişiyi etkisi altına aldı. New York’un önemli turistlik merkezlerinden Rockefeller Center’da da kar yağışı etkili oldu.

Hürriyet

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
ABD’yi kar vurdu; 400 uçak seferi iptal edildi
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir