1. Haberler
  2. Savunma Sanayi
  3. ABD’den Romanya’nın F-16’larına onay çıktı… 175.4 milyon dolarlık maliyet

ABD’den Romanya’nın F-16’larına onay çıktı… 175.4 milyon dolarlık maliyet

featured

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı, yaklaşık 175.4 milyon dolarlı maliyetle F-16 modernizasyon ve lojistik desteği hizmeti verilmesini onayladı.

Savunma Güvenliği İşbirliği Ajansı (DSCA), bugün Kongre’ye bu olası satışı bildiren gerekli sertifikayı teslim etti.

Romanya Hükümeti, Blok 15 F-16 uçak filosunun, Orta Ömrü Modernizasyonu kapsamında ilave lojistik desteğin yanı sıra aviyonik, yazılım, iletişim ekipmanı, seyrüsefer ve kokpit iyileştirmeleri satın almayı talep etti.

Yaklaşık maliyeti 175.4 milyon dolar olan sözleşme; sekiz (8) adet LN-260 Küresel Konumlandırma Sistemi (GPS), · on dokuz (19) adet Çok Fonksiyonlu Bilgi Dağıtım Sistemi Ortak Taktik Radyo Sistemi (MIDS JTRS), AN / APX-126 Gelişmiş Dost Düşman Tanıma Sistemi, ARC-210 Telsizler, ARC-210 Telsizler, KIV-78 Kriptografik Aplikler, diğer güvenli iletişim, seyrüsefer ve şifreleme cihazları, Ortak Görev Planlama Sistemi (JMPS) yazılımı, eğitim, dokümanlar, destek ve test ekipmanları, ABD devlet ve müteahhit mühendislik, teknik ve lojistik destek hizmetleri ve lojistik ve program desteğinin diğer ilgili unsurlarını içeriyor. (Star)

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
ABD’den Romanya’nın F-16’larına onay çıktı… 175.4 milyon dolarlık maliyet
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir