ABD’den 8 Afrika ülkesine seyahat yasağı; Omicron virüsü!

featured
service

ABD yönetimi, Nu varyantı olarak da bilinen Omicron sebebiyle 8 Afrika ülkesinden yapılan uçuşların 29 Kasım’dan itibaren geçici olarak durdurulmasına karar verdi.

ABD yönetimi, Nu varyantı olarak da bilinen Omicron sebebiyle 8 Afrika ülkesinden yapılan uçuşların 29 Kasım’dan itibaren geçici olarak durdurulmasına karar verdi. Pazartesi günü başlayacak olan sınırlama, Güney Afrika, Botsvana, Zimbabve, Namibya, Lesoto, Esvatini, Mozambik ve Malavi için geçerli olacak.

Beyaz Saray, koronavirüsün yeni bir mutant versiyonu olan Omicron (Nu varyantı) sebebiyle 8 Afrika ülkesinden uçuşların askıya alındığını duyurdu. Yetkililer, 29 Kasım’da başlayacak olan kısıtlamadan yalnızca, kısıtlamaya tabi tutulan Afrika ülkelerinde yaşayan ABD vatandaşlarının muaf tutulacağını belirtti.

SADECE ABD VATANDAŞLARINA İZİN VERİLECEK

Güney Afrika’da ortaya çıkan yeni korona virüs mutasyonu Omicron’a karşı birçok ülkede tedbirlerini arttırıyor. ABD Başkanı Joe Biden, Omicron mutasyonuna karşı yaptığı açıklamada, “Baş tıbbi danışmanım Dr. Tony Fauci ve Covid-19 müdahale ekibimizin üyeleri tarafından Güney Afrika’da yayılan Omicron mutasyonu hakkında bilgilendirildim. Daha fazla bilgiye sahip olana kadar ihtiyati tedbir olarak Güney Afrika ve diğer 7 ülkeden havayolu ulaşımını kısıtlıyorum” ifadelerini kullandı.

Biden, kısıtlamaların 29 Kasım’da yürürlüğe gireceğini kaydetti. Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, kısıtlama getirilen diğer ülkelerin Botsvana, Zimbabve, Namibya, Lesoto, Esvatini, Mozambik ve Malavi olduğu belirtildi. Bu ülkelerden yalnızca ABD vatandaşlarının seyahat etmesine izin verilecek.

0
kalp
Kalp
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
ABD’den 8 Afrika ülkesine seyahat yasağı; Omicron virüsü!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.