ABD Washington’da F-16 paniği: Ses hızı aşıldı!

Amerika Birleşik Devletleri'nin başkenti Washington bölgesinde F-16 kriz yaşandı. İşte olayın detaylarıyla ilgili tüm bilgiler...

featured

Amerika Birleşik Devletleri başkenti Washington’da F-16 paniği yaşandı. Ses duvarı aşıldığında ortaya çıkan sonik patlama sesine benzer bir ses duyduğunu belirten halk kısa süreli bir panik yaşadı. Olayla ilgili Amerika Birleşik Devletleri Federal Havacılık İdaresi açıklama yaptı. İşte detaylar…

F-16’ların neden havalandığı belli oldu: ABD açıklama yaptı!

CNN Türk’ün haberine göre, Amerika Birleşik Devletleri başkenti Washington’da yaşanan olay yerel saatler 15.30 sularında oldu. Washington halkı havadaki F-16 görmelerinin ardından patlama seslerine benzer sesler duydu. İlk etapta bir bombalama yapıldığını sanan halk yerel kolluk kuvvetlerini aradı. F-16 savaş uçaklarını ve sonik patlama sesine benzeyen patlamayı ihbar etti.

Washington  F-16

Olaya müdahale eden yerel ekipler durumu Amerika Birleşik Devletleri Federal Havacılık İdaresi’ne bildirdi. Federal Havacılık İdaresi ise korkulacak bir durumun yaşanmadığını ABD hava sahasına giren ve radyo yanıtlarına cevap vermeyen bir uçakla ilgili olduğunu belirtti. Açıklamanın ardından ABD Savunma Bakanlığı olayı daha net bir şekilde açıkladı.

Yapılan açıklamada iki adet ABD F-16’sının radyo frekansları aracılığıyla iletişim kurulmak istendiğinde asla cevap vermeyen bir özel jeti takip ettikleri belirtildi. Özel uçak yapılan tüm telsiz anonslarına bir cevap vermeden rotası üzerinde ilerliyordu. Daha sonrasındaysa takip edilen uçağın çakıldığı bilgisi paylaşıldı.

Uçak pilotuyla asla iletişim kurulamamış olması pilot -veya pilotların- baygın halde olabileceğini gösteriyor. Güneybatı Virginia taraflarında uçak düştü. Federal Havacılık İdaresi uçağın düşmesinin ardından hemen arama kurtarma ekiplerini bölgeye gönderdi. ABD Polis Teşkilatı üzerinden alınan bilgilere göreyse uçak Shenandoah Vadisi’ne düştü. Kaza alanına yürüyerek ulaşan ekip 4 kişinin cansız bedenine ulaştı.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
ABD Washington’da F-16 paniği: Ses hızı aşıldı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir