ABD Kongresi ‘muhtemel tehdit oluşturan uçak’ nedeniyle boşaltıldı

ABD Kongre yerleşkesi, 'yakınlarda uçan küçük bir uçak ve paraşütle atlayan iki kişi'nin oluşturduğu muhtemel tehdit nedeniyle boşaltıldı.

featured
service

ABD Kongre yerleşkesi, ‘yakınlarda uçan küçük bir uçak ve paraşütle atlayan iki kişi’nin oluşturduğu muhtemel tehdit nedeniyle boşaltıldı.

6 Ocak 2021’de Trump yanlılarının işgal ettiği ABD Kongre yerleşkesi “potansiyel tehdit oluşturan bir hava aracı” nedeniyle boşaltıldı.

Kongre Polisi’nden yapılan yazılı açıklamada, “Kongre Polisi, Kongre yerleşkesine muhtemel bir tehdit oluşturan bir hava aracını takip ediyor” ifadesine yer verildi.

İlk talimattan dakikalar sonra Kongre Polisinin Twitter hesabından yapılan paylaşımda ise “Bu akşam üzeri Kongre yerleşkesi önlem amaçlı boşaltıldı. Şu anda Kongreye yönelik bir tehdit yok. Detayları paylaşacağız” ifadesi kullanıldı.

Öte yandan, CNN’e konuşan ve adının açıklanmasını istemeyen iki kişi de küçük bir uçağın Kongre yakınlarında uçtuğunu ve uçaktaki 2 kişinin Kongre yakınlarında bulunan Nationals Park’a paraşütle indiğini söyledi.

0
kalp
Kalp
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
ABD Kongresi ‘muhtemel tehdit oluşturan uçak’ nedeniyle boşaltıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.