Havacılık

8 yıldır Erzurum’da bekliyor… O uçak için yeni karar

Van depreminin ardından Gürcistan’dan yardım getiren ancak kokpitinde meydana gelen arıza nedeniyle 8 yıldır Erzurum Havalimanı'nda bekleyen Sovyet yapımı Ilyushing Il-76TD için yeni karar alınıyor.

Van depreminin ardından Gürcistan’dan yardım getiren ancak kokpitinde meydana gelen arıza nedeniyle 8 yıldır Erzurum Havalimanı’nda bekleyen Sovyet yapımı Ilyushing Il-76TD için yeni karar alınıyor. Erzurum Havalimanı’nda incelemelerde bulunanvali Okay Memiş, Ilyushing Il-76TD ile ilgili nihai kararın Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından verileceğini açıkladı.

UÇAKTAN NASIL KURTULACAĞIZ!

Vali Memiş şunları söyledi; “Kokpiti zarar gören uçak havalimanında bekliyor. Bu uçakla ilgili Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün vereceği kararı bekliyoruz. Biz şu anda onu takip ediyoruz. Uçaktan nasıl kurtulacağı belirlendikten sonra nasıl değerlendirebiliriz onu konuşuruz.

KÜTÜPHANE OLABİLİR

Bazen ilginç şeyler olabilir. Bir yerde kütüphane olarak kullanıldığını duymuştum. Bizim çok daha güzel değerlerimiz var. Nasıl kullanırız tartışılabilir. Ama bizim balıklama atlayacağımız bir iş değil.”

BAĞLANTILI HABER:   Ve uçuşlar da başlıyor! Peki nasıl olacak? İşte yeni kurallar
Etiketler

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı