Türk Hava Yolları

737 MAX şirketleri harekete geçirdi… THY ne yapacak?

ABD Federal Havacılık İdaresi (FAA) tarafından Boeing 737 MAX'in yeniden gökyüzüne çıkmasına onay verilmesi sonrası filosunda bu uçağı bulunduran şirketler de harekete geçti.

ABD Federal Havacılık İdaresi (FAA) tarafından Boeing 737 MAX’in yeniden gökyüzüne çıkmasına onay verilmesi sonrası filosunda bu uçağı bulunduran şirketler de harekete geçti.

Dünyanın en büyük havayolu şirketlerinden biri olan American Airlines (AA), önümüzdeki ay B737 MAX’lerle uçmaya başlayacaklarını duyurdu.

Filosunda toplam 24 Boeing 737 MAX tipi yolcu uçağı barındıran şirket, Aralık ayının başlarında yolcusuz uçuşlara başlayacağını açıkladı. American Airlines tarafından yapılan duyuruda, 29 Aralık-4 Ocak tarihleri arasında günde iki uçuş ile Miami-New York arasında bir gidiş-dönüş seferleri gerçekleştireceğini ifade edildi.

THY ne yapacak?

Öte yandan Türk Hava Yolları’nın da 12’si Türkiye’de 12’si ABD’de olmak üzere 24 Boeing 737MAX tipi yolcu uçağı bulunuyor. FAA’in kararı sonrası Türk Hava Yolları’nın nasıl bir yol izleyeceği şimdiden merak konusu oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu