40 yıllık şirket satıldı

featured

40 yıldır sivil havacılık sektöründe faaliyet gösteren İngiltere’nin köklü havayolu şirketlerinden Flybe, Richard Branson’ın sahibi olduğu Virgin Atlantic ile İngiltere’nin güçlü yatırım gruplarından Stobart Group bünyesindeki Stobart Air tarafından kurulan konsorsiyum tarafından satın alındı.

Yerel kaynaklar mali darboğaza girdiği belirtilen Flybe’nin sadece yakıt alımından kaynaklı 29 milyon Sterlinlik borcu bulunduğunu ve borcun bu rakamlarla sınırlı olmadığını iddia etti.

Virgin Atlantic-Stobart Air ortaklığında gerçekleşen satın alma bedelinin ise 2,2 milyon Sterlin gibi bir bedele karşılık geldiği öğrenildi. Ekonomi uzmanları ise bu satış değerinin çok düşük olduğunu ifade etti.

Filosunda 78 uçağı ve 2 bin 300 personeli bulunan Flybe’nin adının önümüzdeki aylarda değiştirilerek Virgin Atlantic Connect Airways olarak yola devam edileceği belirtildi.

HİSSELERİ DİBE VURDU

Konsorsiyum tarafından alınan havayolu şirketinin Virgin Atlantic’in ana hatlarına bağlantı sağlayarak daha geniş bir uçuş ağına ulaşacağı ve İngiltere’deki iç hat uçuşlarında ise daha güçlü bir hale getirilmesi planlanıyor.

Öte yandan 10 Ocak 2019 tarihinde hisseleri 16,38 Sterlin’den satılan Flybe’nin satış haberi sonrası tüm hisseleri dibe vurdu. Şirketin hisseleri bugün 1,8 Sterlin’e kadar düştü.

©AirportHaber.com

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
40 yıllık şirket satıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir