29 Ekim’de 29 özel çocuk THY ile Ankara’da buluştu

Türk Hava Yolları Ankara Satış Müdürlüğü, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Türkiye’nin 7 bölgesinden, daha önce uçağa binmemiş ve Ankara’yı hiç görmemiş, 29 özel çocuğu Ankara’da ağırlayarak kalplerine sıcak bir dokunuş yaptı.

featured

THY Spor Kulübü ve Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu destekleriyle yapılan projede, Ankara Esenboğa Havalimanı Türk Hava Yolları özel salonunda ağırlanan çocuklara özel spor kıyafetleri hediye edildi.

Mardin, Kars, Trabzon, Adana, İzmir, İstanbul ve Ankara’dan gelen 29 özel çocuk hazırlanan tur kapsamında ilk olarak Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgâhı Anıtkabir’i ziyaret ederek şükranlarını ifade etti. Akabinde milli egemenliğin sembolü Gazi Meclis ziyaretinde bulunarak meclis genel kurulu ve çevresi hakkında bilgiler aldı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ziyaretinde ise devlet büyüklerinin ağırlandığı bina ile Millet Kütüphanesi ziyaret edildi. Büyüleyici atmosferi ve ihtişamıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, çocuklara ilham verdi.

29 Ekimde 29 özel çocuk THY ile Ankarada buluştu

Gençlerbirliği Spor Kulübü ile de sürpriz anlar yaşayan çocuklar futbolcular ile maç yaparak keyifli vakit geçirdiler. Sonrasında eğlence merkezinde birbirinden farklı oyun alanlarında çocuklar keyifle vakit geçirip doyasıya eğlendiler.

YouTube video

Özel çocuklar arasında bulunan ve programa Adana’dan katılan Selanay, “İlk kez uçağa bindim ve ilk kez Ankara’ya geldim. Türk Hava Yolları’na bu organizasyon için çok teşekkür ederim.” diyerek görüşlerini paylaştı.

Kendilerine özel hazırlanan hediyeleri alan çocuklar Türk Hava Yolları ile şehirlerine geri döndüler.

Türk Hava Yolları Ankara Satış Müdürü Melih Torlak düzenlenen program ile ilgili “Başkentimiz Ankara’da, ülkemizin 7 farklı bölgesinden gelen 29 özel çocuk ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladık. 29 özel başarılı sporcu çocuğumuz Ankara’da bulunan Anıtkabir, TBMM ve Külliye ziyaretleri yaparak ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve devlet yönetiminin yer aldığı mekanlarını görme fırsatına sahip oldular. Çocuklarımızın kalbine dokunarak yüzlerinde bir tebessüm oluşturma amacıyla yaptığımız bu çalışmada mutluluklarını görmek bizim için değerliydi. Başta Türk Hava Yolları Ankara Satış Müdürlüğü çalışanları olmak üzere, bu çalışmada bizlere destek veren Ankara Valiliği, THY Spor Kulübü ve Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu’na teşekkür ediyorum.” dedi

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
29 Ekim’de 29 özel çocuk THY ile Ankara’da buluştu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir