11 şirket 46 bin personelle taşınacak

featured

İstanbul yeni havalimanı açılışına 3 aydan daha kısa bir süre kalması nedeniyle, taşınma için tarihi göçe hazırlanıyor. Dünyanın en büyük havalimanlarından biri olacak İstanbul yeni havalimanına Atatürk Havalimanı’ndan 46 binden fazla personel de gidecek. 225 bin kişiye istihdam sağlayacak İstanbul Yeni Havalimanı’na gerçekleşecek tarihi göç ile birlikte, havayolu şirketleri kendi personeliyle birlikte taşınacak.

11 ŞİRKET İLE 46 BİN ÇALIŞAN

Türk havacılığının en büyük taşınmasını yaşayacak olan yeni havalimanına geçiş sürecinde toplam 46 Bin 691 personel de Atatürk Havalimanı’ndan 3. havalimanına geçecek. İstanbul yeni havalimanına yerleşik 11 şirketten 46 binin üzerinde personel yeni havalimanına geçecek.

TAŞERON DA VAR

Türk Hava Yolları 21 bin kişi, Turkish Ground Services (TGS) 7 bin 700 kişi, Atlasglobal bin 800 kişi, Onur Air bin 700 kişi, Hava bin 100 kişi, Çelebi Yer Hizmetleri bin 300 kişi, MNG 200 kişi, Gözen Air 1000 kişi, ATS 400, Devlet Hava Meydanları İşletmesi bin 100 kişi, THY Teknik ise taşeron çalışanlarının da içinde bulunduğu 11 bin 258 personelle yeni havalimanına taşınacak.

BASIN EKSPRES YOLU TRAFİĞE KAPATILACAK!

29 Ekim’de gerçekleşecek ve dünya havacılık tarihinin en büyük göçlerinden birine sahne olacak taşınma işlemi sırasında iki meydan arasındaki ana bağlantı yolu “İkitelli-Basın Ekspres Yolu” da kontrollü olarak trafiğe kapatılacak. Türk havacılığında bir dönüm noktası olacak tarihi taşınmada binlerce çalışanın adresi de değişecek.

45 SAATTE TAMAMLANACAK

Tamamen faaliyete girmesiyle birlikte dünyanın en büyükleri arasındaki yerini alacak yeni havalimanına taşınma süreci de tarihi anlara sahne olacak. ‘Big Bang’ diye adlandırılan sistemle başlayacak taşınma sürecinin 45 saatte tamamlanması hedefleniyor. Taşınma süreci 30 Ekim saat 03:00’te başlayacak ve 31 Ekim 23:59’da sona erecek. Bu esnada uçuşlar ilk etapta önce azaltılacak, daha sonra da 12 saatlik dilimde tamamen duracak. Taşınmanın sona ermesiyle birlikte ilk uçuşu Türk Hava Yolları yapacak. İlk uçuşun adresi ise Ankara olacak.

BİN 800 TIR KULLANILACAK

Dünya havacılık tarihinin en büyük taşınmasına sahne olacak yeni havalimanına geçiş sürecinde toplamda 1800 TIR’ın kullanılması planlanıyor. Bu TIR’lardan 800’ü sadece THY’yi taşırken, 1000 TIR da diğer şirketlerin taşınmasını gerçekleştirecek. 29 Ekim’deki açılış ile birlikte ilk etapta 2 pist kullanılacak. Havalimanının tamamı bittiğinde ise 6 pist hizmet verecek.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
11 şirket 46 bin personelle taşınacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir