Havacılık

Yunanistan’da uçuşlar için herhangi bir tedbir olmayacak!

Koronavirüs tedbirleri kapsamında turizm sektöründe ciddi yara alan Yunanistan 1 Temmuz’dan itibaren sektörü hareketlendirmeyi hedefliyor.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında turizm sektöründe ciddi yara alan Yunanistan 1 Temmuz’dan itibaren sektörü hareketlendirmeyi hedefliyor.

Özellikle 2 aylık bir süreci boş geçen Atina yönetimi, yaz sezonunu boş geçirmemek adına yeni bir programı hayata geçiriyor.

Yunanistan’da ekonominin canlandırılması adına 25 Mayıs’ta yat turizminin serbest bırakılması ile turizmde ilk aşama gerçekleşecek.

NTV’nin Atina muhabirine dayandırdığı özel haberine göre 12 ay hizmet veren otellerin ve kamp alanlarının 1 Haziran’da açılması ile turizmde ikinci aşamaya geçilecek. Üçüncü aşama ise 15 Haziran’da sezonluk otellerin açılması ile gerçekleşecek.

15 Haziran’dan itibaren yurt dışından ziyaretçiler Atina’daki Elefterios Venizelos Havalimanı’na gelebilecek.

1 Temmuz’dan itibaren ise Yunanistan’ın diğer turizm destinasyonlarına yurt dışından direkt uçuşlar başlayabilecek.

BAĞLANTILI HABER:   Uçakta 24 kişinin Kovid-19 testi pozitif çıktı!

Yunanistan Turizm Bakanı Haris Theoharis, Yunanistan’a gelecek turistlere Korona testi veya karantina zorunluluğu olmayacağını duyurdu.

Ancak epidemiyolojik amaçlı bir takım testlerin de yapılabileceğini kaydetti.

Vaka sayılarına ilişkin verilerin iyi olduğu yaklaşık 20 ülkeden turist kabul edilmesi planlanıyor.

Öncelikli ülkeler belirlenirken, ülkelerdeki epidemiyolojik verilerin, mesafelerin ve soydaş nüfus göz önüne alınması, önceliğin başta Almanya olmak üzere Kuzey Avrupa ülkelerine verilmesi, Güney Kıbrıs ve İsrail’e de yeşil ışık yakılması bekleniyor.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı