Yeti Havayolları pilotunun eşinin de uçak kazasında öldüğü iddiası doğru mu?

featured

Nepal’de 70 kişinin hayatını kaybettiği ve kayıp olan 2 kişiyi arama çalışmalarının sürdüğü uçak kazasının ardından, bölgeden haberler gelmeye devam ediyor. Enkazdan çıkartılan 70 kişiden 41’inin kimlikleri tespit edildi. Kazada hayatını kaybedenlerden birinin yardımcı pilot Anju Khatiwada’ya ait olduğu belirlendi. Genç kadının kazada can verdiğinin duyulmasının ardından, bazı iddialar gündeme geldi.

ARKA PLAN VE İDDİALAR

Sosyal medyada ve bazı yayın kuruluşlarında, yardımcı pilot Anju Khatiwada’nın eşinin de 16 yıl önce pilot olarak görev yaptığı Yeti Havayolları’na ait başka bir uçağın düşmesi sonucu hayatını kaybettiği gündeme getirildi.

BULGULAR

Anadolu Ajansı Teyit Hattı, iddiayı açık kaynaklardan araştırdı. Nepal başta olmak üzere Asya medyasında yardımcı pilotun kazada hayatını kaybettiği ve kocası Dipak Pokhrel’in 2006 yılında benzer şekilde Yeti Havayolları’na ait 20 kişilik bir uçağın düşmesi sonucu öldüğü haberleştirildi.

Yeti Havayolları sözcüsü Sudarshan Bartula, Anadolu Ajansı muhabiri Riyaz ul Haliq’e yardımcı pilotla ilgili bilgi verdi. Khatiwada’nın Kocası Dipak Pokhrel’in 2006 yılında Jumla’da Yeti Havayolları’na ait Twin Otter tipi yolcu uçağının düşmesi sonucu hayatını kaybettiğini söyledi.

Genç kadının sigortadan ödenen para ile pilotluk eğitimi aldığını ve eşi gibi Yeti Havayolları’nda pilot olarak göreve başladığını açıkladı. Bartaula, Khatiwada’nın 6 bin 400 saatten fazla uçuşa sahip olan tecrübeli bir pilot olduğunu ve aynı rota üzerinde geçmişte çok sayıda uçuş gerçekleştirdiğini ifade etti.

Yardımcı pilotun hayatına dair detaylar, Reuters gibi diğer haber ajansları tarafından da dünya basınına servis edildi.

DOĞRU MU? YANLIŞ MI?

✅ Nepal’de düşen uçağın yardımcı pilotunun eşinin de 2006 yılında gerçekleşen başka bir uçak kazasında hayatını kaybettiği iddiası gerçek.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
1
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Yeti Havayolları pilotunun eşinin de uçak kazasında öldüğü iddiası doğru mu?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir